У Мінстратегпром запевнили про нарощування Україною виробництва САУ «Богдана»
Джерело: АрміяInform
27 грудня, під час брифінгу міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін зазначив, що у 2023 році Україна наростила виробництво власних зразків бронетехніки та протитанкових ракетних комплексів.
Камишін уточнив, що на сьогодні вже суттєво наростили виробництво нашої САУ “Богдана”. Зокрема по листопаду це шість машин.
Загалом виробництво бронетранспортерів наростили у п’ять разів і нині продовжується подальше зростання.
Олександр Камишін також додав, що у виробництві протитанкових ракет є кратне зростання, і, щобільше, вони показали себе краще, ніж багато західних зразків.
Зауважимо, 26 грудня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, учасники якого обговорили плани на 2024 рік та нарощування внутрішнього оборонного виробництва.
Довідка. САУ “Богдана” — українська колісна 155-мм самохідна артилерійська установка. Перший прототип побудований на шасі КрАЗ-63221. Розробка розпочата щонайменше з 2018 року. Стала першою українською САУ, що розроблена під стандартний для країн НАТО калібр 155 мм.
Довжина ствола: 52 калібру, двигун: 380—420 к. с, калібр: 155 мм, вага: 28 тонн.
Виготовлена кількість: 30+ (1 дослідний зразок-демонстратор технологій, 4 передсерійний зразок, 25 серійні). Перший зразок виготовили у 2018 році.
- Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк повідомив, що нині Україна працює над розв’язання питання стосовно дефіциту снарядів у війську, зокрема нарощує потужності з виробництва БпЛА-камікадзе.
- Українське оборонне відомство показало дрон SAKER SCOUT зі штучним інтелектом. Його вже допустили до експлуатації у Збройних силах України.
- Україна має намір збільшити виробництво безпілотників вже цієї осені, оскільки країна збільшила атаки безпілотників на територію Росії.
- У 2023 році уряд виділив 40 мільярдів гривень для інвестицій у виробництво українських безпілотників. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що понад 40 компаній мають відповідні контракти з державою.
- Володимир Зеленський за підсумками наради повідомив про успішне застосування української далекобійної зброї – ціль уражено на відстані 700 кілометрів.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.