У Мінветеранів запевнили, що розробили стратегію державної ветеранської політики

Джерело: Юлія Лапутіна в етері Радіо Культура

Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зауважила, що після перемоги України у війні з РФ приблизно чотири мільйони осіб будуть дотичними до ветеранської політики.

Відповідні статуси отримають безпосередньо учасники бойових дій, члени родин полеглих воїнів та особи з інвалідністю внаслідок війни.

Лапутіна зазначила, що після війни населення України практично може стати суспільством ветеранів.

Міністерка запевнила, що відомство вже розробило стратегію державної ветеранської політики, що зокрема передбачає інституційну реформу всього сектору безпеки й оборони, а саме впровадження дієвої системи переходу з військової служби до цивільного життя, в основі якої має бути людиноцентричність.

У нашій державі ветеранська політика пріоритезується, адже мовиться про відновлення людського потенціалу. Стійкість людського потенціалу ― це запорука безпеки країни, людям треба надати все, що допоможе їм інтегруватися в економіку, отримати гідну роботу і заробітну плату, ― пояснила вона.

Як зауважила очільниця відомства, у нинішніх реаліях важливість ветеранської політики мають розуміти не лише в керівництві держави, а й там, де вона безпосередньо реалізується ― в українських громадах.

 

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.