У МОУ показали український радіолокаційний комплекс, що виявляє цілі на відстані до 600 км

Джерело: Міноборони

У Міністерстві оборони показали український мобільний багатофункціональний радіолокаційний комплекс “Мінерал-У”, призначений для виявлення та класифікації надводних об’єктів на відстані до 600 кілометрів.

РЛС забезпечує даними для враження цілей засоби БРПК “Нептун”.

Роботи над першими зразками на платформі Tatra 8х8 завершили у 2021 році. Того ж року комплекс успішно пройшов заводські випробування.

Раніше у Генеральному штабі Збройних сил України показали роботу самохідної гаубиці українського виробництва “Богдана”.

Зазначається, що 155-мм САУ 2С22 “Богдана” українського виробництва вже демонструє високу бойову ефективність на фронті. Серійне виробництво вдалося налагодити попри постійні обстріли російського агресора.

САУ 2С22 “Богдана” має такі характеристики:

  • Гармата – калібр 155 мм;
  • Швидкострільність – 5 пострілів на хвилину;
  • Автоматична система заряджання;
  • Боєкомплект – 20 снарядів;
  • Дальність стрільби – до 40-42 км (снарядом M982 Excalibur – до 60 км);
  • Екіпаж – 5 осіб.

Додамо, що нещодавно заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк розповів, над чим нині працюють українські виробники озброєння та військової техніки (ОВТ).

За його словами, вітчизняні зброярі посилено працюють над модернізацією та виробництвом чималої лінійки ОВТ. Зокрема, ПТРК, БпЛА, нових боєприпасів до вогнеметів і гранатометів. Також триває робота над модернізацією й виробництвом систем, які мають підвищити скритність роботи ППО тощо.

“Незабаром ЗСУ можуть отримати певні новинки ОВТ, зокрема нові безпілотники різного призначення, системи РЕБ, спеціалізовані транспортні засоби, САУ, міномети, вітчизняного та іноземного виробництва”, – повідомив заступник міністра оборони.

Іван Гаврилюк також зауважив, що РФ має перевагу в ресурсах, до того ж, окремі країни підтримують її своєю технологічною базою з виробництва ОВТ.

“Ми вже знаємо приклади постачань озброєння з Ірану та Північної Кореї. Росіяни максимально розкрутили потужності власного ВПК. Вони женуть кількість. Ми ж робимо ставку на якісну перевагу. На технологічну перевагу. Нову тактику застосування зброї. На нешаблонні командирські рішення, на умілі дії наших воїнів”, – наголосив Іван Гаврилюк.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.