У МОЗ заявили, що після ініціативи заборонити УПЦ МП, в Україні знизились антивакцинальні настрої
Джерело: головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в етері програми “Укрінформ: вечірній стрім”
У МОЗ України зауважили, що після законодавчої ініціативи щодо заборони діяльності УПЦ МП в Україні, серед громадян знизились антивакцинальні настрої.
Кузін розповів, що коли МОЗ раніше, ще у “доковідні часи” проводило кампанії з вакцинації, то серед противників було чимало прихожан саме московського патріархату.
“Окрім цього, вони несуть це в інші маси, тобто агресивно налаштовані. У нас зараз відбувається вакцинальна кампанія проти кору і після заборони (урядовий законопроєкт №8371, який перебуває на розгляді у ВР – ред.) церкви Московського патріархату ми бачимо, що цей інформаційний вплив суттєво зараз знижений. Люди слухають, цікавляться (вакцинацією – ред.), беруть роздаткові матеріали, починають вивчати”, – розповів він.
Водночас, додав Кузін, імовірно, в Україні існує осередок людей, які зацікавлені у тому, аби поширювати міфи щодо вакцинації.
Серед інших груп населення України також найменше вакциновані роми, які, зауважив Кузін, історично мають чи не найменшу прихильність до вакцинації.
Також у цьому списку окремі релігійні осередки, з якими, за словами заступника глави МОЗ, будуть працювати, зокрема через Всеукраїнську Раду церков.
- В Україні реєструють випадки кору: у МОЗ закликали вакцинувати дітей.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.