У Миколаєві оцифрують врятовану від обстрілів колекцію музею мариністичного живопису

Джерело: Агенція розвитку Миколаєва

У Миколаєві оцифрують 300 експонатів врятованої колекції музею мариністичного живопису з міста Очакова, який нині майже щодня перебуває під обстрілами російської армії.

“У Миколаєві оцифрують 300 експонатів врятованої колекції Музею мариністичного живопису з Очакова. Серед них є картини українських художників Руфіма Судковського, Івана Айвазовського, а також Тетяни Яблонської. Наразі музейна колекція зберігається у надійному місці, та невдовзі її можна буде побачити і дослідити онлайн”, – йдеться у дописі.

За словами авторів, Очаківський музей – єдиний в Україні, присвячений мариністичному живопису – різновиду образотворчого мистецтва, у якому зображують море.

Фото: Агенція розвитку Миколаєва

Врятована колекція нараховує понад 300 предметів мариністичного живопису та графіки XIX-XX ст. Основу колекції складають картини відомих українських художників-мариністів ХІХ століття.

Фото: Агенція розвитку Миколаєва

Як повідомляється, ці картини вперше покинули стіни будівлі з моменту відкриття музею у 1982 році. Їхні сюжети тісно пов’язані з культурним контекстом міста і регіону. Вони змальовують українські краєвиди Чорноморського узбережжя, морської стихії, побут морських рибалок, військові баталії та історичні віхи розвитку України як військово-морської держави. Ці твори є надбанням вітчизняної та світової культури.

Фото: Агенція розвитку Миколаєва

Варто зауважити, що на сьогоднішній день вже оцифровано велику частину цих творів. Паралельно з цим проводиться робота над створенням макетів для друку майбутнього каталогу мариністичної графіки і живопису.

Фото: Агенція розвитку Миколаєва

ДОВІДКОВО. Проєкт з оцифрування очаківської колекції реалізує Агенція розвитку Миколаєва спільно із Платформа MY ART за підтримки Українського культурного фонду.

Американська компанія-розробник софту для розпізнавання тексту ABBYY масово звільнила співробітників з російським громадянством, як мінімум із трьох своїх міжнародних офісів — на Кіпрі, в Угорщині та Сербії.

У Центрі національного спротиву зауважили, що у тимчасово окупованому Донецьку відбулася так звана “міжнародна” конференція “історія новоросії”, на якій зокрема акцентували на вигаданому “спільному” минулому України та РФ.

У жовтні польський центр міжнародної допомоги (PCPM) за підтримки МЗС країни розпочне ремонт чотирьох амбулаторій у селах на Херсонщині, адже саме тут відбуваються щоденні обстріли російськими військовими.

Новообраний генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна має стати членом альянсу, оскільки досягти сталої та міцної безпеки у Європі без неї неможливо.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 1 жовтня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень, противник завдав 2 ракетні удари (2 ракети), 59 авіаційних ударів (зокрема, задіяв 104 КАБ) та 446 ударів дронами-камікадзе, здійснив 2713 обстрілів позицій наших військ.