У Миколаєві затримано ексвикладача університету, який коригував удари РФ по місту

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки затримала у Миколаєві агента ФСБ, який коригував ворожі удари по місту та влаштував “спостережний пост” на горищі однієї з багатоповерхівок.

Затриманим виявився колишній викладач місцевого університету, який публікував антиукраїнські коментарі у російських телеграм-каналах, де й потрапив у поле зору ворожої спецслужби.

Після дистанційного завербування він отримав “зв’язкового” з ТОТ Донеччини, через якого спілкувався з ворогом.

Від окупантів фігурант отримав завдання – коригувати повітряні атаки по Миколаєву. Для цього він мав виявити українську ППО.

Для виконання завдання він встановив приховану відеокамеру на горищі багатоповерхівки, в якій проживав.

За допомогою цього “спостережного посту” фігурант сподівався відслідкувати також орієнтовну кількість та види озброєнь українських військ, що рухаються у напрямку передової.

Служба безпеки задокументувала злочини агента і затримала його за місцем проживання. Синхронно були проведені комплексні заходи для убезпечення позицій Сил оборони.

Під час обшуків у затриманого вилучено мобільний телефон, відеокамеру та флеш-накопичувач із доказами розвідувально-підривної діяльності на користь РФ.

Слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.