У МЗС та Офісі генпрокурора відреагували на розстріл українських військових на Курщині

Джерело: Андрій Костін у Telegram та Андрій Сибіга у Telegram

Офіс генерального прокурора України відкрив кримінальне провадження за фактом ймовірного розстрілу дев’яти українських військовополонених у Курській області Росії.

Генеральний прокурор Андрій Костін сказав, що злочин розслідується за статтею про порушення законів і звичаїв війни, що поєднано з умисним вбивством. Він зазначив, що вбивство військовополонених є грубим порушенням Женевських конвенцій і кваліфікується як міжнародний злочин.

“Робимо все, аби ідентифікувати й покарати всіх винуватців злочинів, які країна-агресор чинить проти України та українців”, – підкреслив генеральний прокурор.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга також відреагував на розстріл українських військових, зазначивши, що випадки страт військовополонених у російському полоні стають дедалі частішими. За його словами, згідно з даними ООН, близько 95% українських військовополонених зазнають тортур і не отримують належних умов для базових потреб.

Сибіга закликав міжнародну спільноту до невідкладних дій, серед яких видача ордерів Міжнародного кримінального суду на арешт осіб, причетних до злочинів, посилення санкційного тиску, забезпечення доступу міжнародних спостерігачів та медиків до місць утримання військовополонених, а також сприяння їхньому звільненню.

Довідка. 10 жовтня російські військові розстріляли дев’ять українських захисників у районі населеного пункту Зелений Шлях (Курська область). За даними, що надає Deepstate із посиланням на джерела в 1 ОТБр, українські військові опинилися у відносному тилу, проте зустріли російські війська. З огляду на обмежену кількість боєприпасів, вони змушені були здатися.

Проте інформацію щодо того, що українські військові опинилися у відносному тилу заперечили, сказавши, що насправді росіяни прорвали тил. За словами Станіслава “Османа” Бунятова, добровольця 24ОШБ “Айдар”, у DeepState були недостовірні джерела.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.