У «Накипіло» заявили про нівелювання авторського права через опубліковане відео ОПУ

Джерело: Олена Лептуга/Facebook

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.

Медіапроєкт “Накипіло” зародився в лютому 2014 року, коли в Києві завершувалася Революція гідності, а в Харкові починалися проросійські заворушення.

П — повага. Замазати логотип незалежного регіонального медіа й не вказати авторство в описі. Скоро день журналіста й будуть традиційні слова про цінність нашої праці, яка ось так публічно зневажається. Офіс Президента України, щось не те, — написала Лептуга.

Головна редакторка зауважила згодом у коментарях під дописом про відсутність будь-якої реакції з Офісу президента. І додала, що колеги ризикують життям, фіксуючи злочини росіян, тоді як їх матеріали використовуються для піару. Такий вчинок вона назвала “крахом цінностей”.

За її словами, медіагрупа “Накипіло” за десять років існування не була залежної від когось з політиків чи бізнесу.

Упродовж десяти років нам приписували приналежність до якоїсь політичної сили чи бізнесу, та жодний закид не мав підґрунтя й тому не вплинув на нас. І так буде й надалі. Та жодного виправдання знецінення роботи найбільшого медіа Харківської області нема. І навіть риги такого собі не дозволяли, — зазначила Лептуга.

Зауважимо, вказаний ролик зі збірними відео наслідків російських обстрілів Харкова досі розміщений на сторінці президента.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Володимир Зеленський (@zelenskyy_official)

Нагадаємо про ситуацію у Харкові: 22 травня російські окупанти атакували Харків, внаслідок чого відомо про десятьох поранених, також є руйнування цивільної інфраструктури. У Харківській ОВА показали наслідки ворожого обстрілу міста.

Вже 23 травня під російським обстрілом у Харкові опинилася друкарня видавництва Vivat, де на той час перебували люди.

Також поліція ідентифікувала всі 19 тіл загиблих унаслідок російських авіаударів, яких завдали російські військові в суботу, 25 травня.

  • Україна розширила інструменти захисту авторських прав в інтернет-просторі й приєдналася до міжнародної платформи з протидії піратству.
  • Казку дитячої письменниці Оксани Шамрай без її відома надрукували у шкільному підручнику, через що українська казкарка звернулася до авторів підручника та Міністерства освіти і науки України.
  • Коаліція організацій, до яких входять письменники, артисти та художники, закликає Конгрес США ухвалити закон, який заборонить корпораціям захищати авторські права на твори мистецтва, створені за допомогою значної кількості елементів штучного інтелекту.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.