У НАТО стартували масштабні навчання «Удар Нептуна»

Джерело: пресслужба Альянсу

Вранці 31 жовтня військово-морські ударні сили та сили підтримки НАТО (STRIKFORNATO) розпочали навчання Neptune Strike 23-3, що триватимуть до 10 листопада.

Протягом 11 днів 20 країн Альянсу і Швеція продемонструють, що відданість НАТО суверенітету і свободі залишається такою ж сильною й актуальною, як і раніше, – зазначили у повідомленні.

Зазначається, що серія “Удар Нептуна” – це відчутна демонстрація потужності та спроможності Альянсу НАТО в операціях у багатьох сферах, що акцентує природну еволюцію здатності НАТО інтегрувати висококласні морські бойові можливості ударних авіаносних груп для підтримки оборони Альянсу, шляхом виконання заходів із посиленого спостереження.

Навчання відбуватимуться у водах Центрального Середземномор’я, Балтійського моря та на території Чорноморського регіону.

В епоху глобальної конкуренції найбільшою відповідальністю Альянсу є захист і оборона своєї території та народу від будь-якої загрози, що надходить з будь-якого можливого напрямку. Neptune Strike 23-3 безпомилково покаже, наскільки союзники по НАТО непохитні у виконанні цього обов’язку, – наголосили у пресслужбі.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.