У НАТО узгодили регіональні плани захисту від нападу Росії – Reuters
Джерело: Reuters
10 липня, за день до саміту у Вільнюсі, союзники по НАТО досягли згоди стосовно регіональних планів, у яких детально описано, як Альянс відповість на напад Росії, подолавши турецьку блокаду, повідомили троє дипломатів.
Протягом десятиліть у НАТО не бачили потреби у широкомасштабних оборонних планах, оскільки Альянс вважав, що пострадянська Росія більше не становить загрози.
Одначе, з огляду на найкривавішу війну в Європі з 1945 року, тепер Альянс попереджає, що необхідно розробити все планування задовго до того, як може спалахнути конфлікт із таким ворогом, як Москва.
Лідери НАТО зустрічаються у Вільнюсі 11-12 липня на саміті, на якому планується обговорити членство Швеції та запрошення України до Альянсу.
НАТО також дасть країнам вказівки країнам щодо того, як оновити свої сили та матеріально-технічне забезпечення.
Необхідність фінансування цієї фундаментальної зміни є однією з причин, чому лідери мають намір підвищити цільовий показник військових витрат Альянсу у Вільнюсі, зробивши нинішню ціль у 2% ВВП – мінімальною вимогою.
Офіційні особи НАТО підрахували, що на повну реалізацію планів знадобиться кілька років, хоча вони наголошують, що за потреби Альянс може негайно розпочати бій.
Зауважимо, ще у червні міністри оборони країн-членів НАТО не змогли погодити нові оборонні плани щодо того, як Альянс відповість у випадку атаки РФ.
За словами високопоставленого дипломата, вето наклала Туреччина. На умовах анонімності дипломат розповів, що Анкара виявилася незадоволеною документом через “географічні розбіжності” – зокрема ті, що стосуються Кіпру.
Північна частина острова з 1974 року називає себе “Турецькою Республікою Північного Кіпру”, проте її не визнає як незалежну державу жодна країна, крім Туреччини.
- 10 липня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив сподівання, що країни Альянсу підтримають можливість вступу України до НАТО без Плану дій щодо членства, наразі тривають переговори.
- Українська влада сподівається, що на майбутньому саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.
- За словами чотирьох офіційних осіб, знайомих з перебігом переговорів, невелика група західних союзників бере участь у “термінових, в останню хвилину” перемовинах, аби завершити декларацію про гарантії безпеки для України напередодні саміту НАТО в Литві.
- 9 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном напередодні саміту НАТО у Вільнюсі.
Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.