У НАТО узгодили регіональні плани захисту від нападу Росії – Reuters

Джерело: Reuters

10 липня, за день до саміту у Вільнюсі, союзники по НАТО досягли згоди стосовно регіональних планів, у яких детально описано, як Альянс відповість на напад Росії, подолавши турецьку блокаду, повідомили троє дипломатів.

Протягом десятиліть у НАТО не бачили потреби у широкомасштабних оборонних планах, оскільки Альянс вважав, що пострадянська Росія більше не становить загрози.

Одначе, з огляду на найкривавішу війну в Європі з 1945 року, тепер Альянс попереджає, що необхідно розробити все планування задовго до того, як може спалахнути конфлікт із таким ворогом, як Москва.

Лідери НАТО зустрічаються у Вільнюсі 11-12 липня на саміті, на якому планується обговорити членство Швеції та запрошення України до Альянсу.

НАТО також дасть країнам вказівки країнам щодо того, як оновити свої сили та матеріально-технічне забезпечення.

Необхідність фінансування цієї фундаментальної зміни є однією з причин, чому лідери мають намір підвищити цільовий показник військових витрат Альянсу у Вільнюсі, зробивши нинішню ціль у 2% ВВП – мінімальною вимогою.

Офіційні особи НАТО підрахували, що на повну реалізацію планів знадобиться кілька років, хоча вони наголошують, що за потреби Альянс може негайно розпочати бій.

Зауважимо, ще у червні міністри оборони країн-членів НАТО не змогли погодити нові оборонні плани щодо того, як Альянс відповість у випадку атаки РФ.

За словами високопоставленого дипломата, вето наклала Туреччина. На умовах анонімності дипломат розповів, що Анкара виявилася незадоволеною документом через “географічні розбіжності” – зокрема ті, що стосуються Кіпру.

Північна частина острова з 1974 року називає себе “Турецькою Республікою Північного Кіпру”, проте її не визнає як незалежну державу жодна країна, крім Туреччини.

У ніч на 4 липня (з вечора 3 липня) російські окупаційні війська здійснили масовану комбіновану ракетно-дронову атаку по Україні, застосувавши загалом 550 засобів повітряних атак.

4 липня відзначають День музики у стилі кантрі. Християни сьогодні вшановують святого Андрія, архієпископа Критського.

За даними синоптиків у п’ятницю, 4 липня, частину країни накриє спека, а частину – негода.

Уночі 4 липня російські окупаційні війська здійснили черговий масований обстріл української столиці. У Києві низка постраждалих та руйнувань.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.