У ніч на 11 серпня ЗСУ просунулися на 25 км вглиб Курської області – Інститут вивчення війни

Джерело: Інститут вивчення війни.

Операція України в Курській області дозволила українським військам тимчасово захопити ініціативу на одній ділянці фронту та кинути виклик російській домінації в цьому регіоні. Ця операція та можливі майбутні українські вторгнення через кордон змушують Кремль та російське військове командування переосмислити статус тисячокілометрового кордону з північно-східною Україною. Замість того, щоб розглядати його як неактивну зону, як це було з осені 2022 року, Росія може бути змушена сприймати цей кордон як лінію фронту, яку потрібно захищати. Це, своєю чергою, може вимагати перегляду планів щодо розподілу живої сили та техніки, що накладає нові обмеження на оперативне планування Росії.

Геолокаційні дані та повідомлення від 10-11 серпня свідчать про те, що українські сили просунулися на захід і північний захід у Курській області, хоча російські джерела переважно стверджують, що ситуація стабілізувалася. Однак російські сили, зібрані поспіхом для реагування на українське вторгнення, ймовірно, не досягли необхідної чисельності та погано підготовлені для координації операцій. Замість передислокації повних бригад і полків для оборони в Курській області Росія перекидає батальйони та підрозділи нижчого рівня, що ускладнює ефективне командування.

Російські офіційні особи визнали, що українські мобільні групи просунулися на 25 кілометрів у Бєловський район Курської області в ніч з 10 на 11 серпня, але немає свідчень, що ці групи залишаються в цьому районі або що українські сили діють за межами безпосереднього кордону. Стрімкі українські маневри свідчать про те, що російські сили вздовж міжнародного кордону залишаються погано підготовленими для відповіді на подальші українські вторгнення.

Високопосадовець українського оборонного відомства заявив, що російські війська дещо знизили інтенсивність нападів на сході України, але в іншому ситуація залишається майже незмінною на тлі української операції в Курській області. Водночас російські війська продовжують просуватися поблизу Куп’янська та Донецька.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.

Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.

На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.

Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.