У ніч на 11 серпня ЗСУ просунулися на 25 км вглиб Курської області – Інститут вивчення війни
Джерело: Інститут вивчення війни.
Операція України в Курській області дозволила українським військам тимчасово захопити ініціативу на одній ділянці фронту та кинути виклик російській домінації в цьому регіоні. Ця операція та можливі майбутні українські вторгнення через кордон змушують Кремль та російське військове командування переосмислити статус тисячокілометрового кордону з північно-східною Україною. Замість того, щоб розглядати його як неактивну зону, як це було з осені 2022 року, Росія може бути змушена сприймати цей кордон як лінію фронту, яку потрібно захищати. Це, своєю чергою, може вимагати перегляду планів щодо розподілу живої сили та техніки, що накладає нові обмеження на оперативне планування Росії.
Геолокаційні дані та повідомлення від 10-11 серпня свідчать про те, що українські сили просунулися на захід і північний захід у Курській області, хоча російські джерела переважно стверджують, що ситуація стабілізувалася. Однак російські сили, зібрані поспіхом для реагування на українське вторгнення, ймовірно, не досягли необхідної чисельності та погано підготовлені для координації операцій. Замість передислокації повних бригад і полків для оборони в Курській області Росія перекидає батальйони та підрозділи нижчого рівня, що ускладнює ефективне командування.
Російські офіційні особи визнали, що українські мобільні групи просунулися на 25 кілометрів у Бєловський район Курської області в ніч з 10 на 11 серпня, але немає свідчень, що ці групи залишаються в цьому районі або що українські сили діють за межами безпосереднього кордону. Стрімкі українські маневри свідчать про те, що російські сили вздовж міжнародного кордону залишаються погано підготовленими для відповіді на подальші українські вторгнення.
Високопосадовець українського оборонного відомства заявив, що російські війська дещо знизили інтенсивність нападів на сході України, але в іншому ситуація залишається майже незмінною на тлі української операції в Курській області. Водночас російські війська продовжують просуватися поблизу Куп’янська та Донецька.
- Про виклики російському імперіалізму та пропаганді після вторгнення України в Курську область, читайте в матеріалі шеф-редакторки Букв.
Нещодавно глава Білого дому Дональд Трамп фактично звинуватив українську владу у розв’язанні війни з Росією, тоді як наступного дня назвав диктатором президента України. У відповідь на підтримку Зеленського висловилися демократи та навіть дехто з членів республіканської партії.
Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес планує вже незабаром відвідати Україну, так висловлюючи підтримку українському народу.
Російський актор Дмитро Пєвцов отримав заочний термін ув’язнення за пропагування війни РФ проти України.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що немає потреби нікому в його країні пояснювати, хто почав російсько-українську війну, або яку загрозу становить Росія. Так він прокоментував заяви Трампа щодо звинувачення української влади у тому, що вона не домовилася з Кремлем.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 лютого. З початку доби відбулося 112 бойових зіткнень.