У Нідерландах ватажка наркокартелю засудили до довічного ув’язнення за серію вбивств

Джерело: rtl.nl

У Нідерландах засудили до довічного ув’язнення лідера наркокартелю Рідуана Тагі, відповідального за серію вбивств.

“Ватажка угруповання Рідуана Тагі засуджено до довічного. Тільки під час розгляду цієї справи були скоєні три вбивства осіб, наближених до головного свідка, у тому числі вбивство Петера де Вріса (нідерландський кримінальний репортер – ред.)”, – йдеться у повідомленні.

Як розповіли у виданні, судовий процес, який назвали “Маренго” – за кодовою назвою операції, під час якої затримали обвинувачених, – тривав майже шість років.

За даними NOS, амстердамський суд також засудив до довічного ще двох фігурантів у справі про шість убивств, скоєних у 2015-2017 роках, чотирьох замахів на вбивство та підготовки нових.

Загалом у справі проходять 17 підозрюваних, головним фігурантом є Рідуан Тагі. Суд постановив, що Тагі був “беззаперечним лідером” злочинного угруповання, він застосовував “надзвичайну силу, щоб залякати людей”. І “вчинений ним терор” був ефективним, констатував суддя.

Прокуратура також вимагала довічного ув’язнення ще для трьох фігурантів справи, проте суд ухвалив, що вони проведуть за гратами 29, 27 і 15 років.

Примітно, що оголошення вироку відбувалося за підвищених заходів безпеки. Озброєні поліціянти чергували як навколо будівлі суду, так і безпосередньо у приміщенні. Тоді як суддя оголошував рішення за ширмою, а його особа залишилася прихованою.

Угруповання, лідером якого був Тагі, вважається одним із найбільших у Європі.

Українські військові капелани успішно завершили курс підвищення кваліфікації на території Німеччини.

У Бангладеш через сильну спеку закрили навчальні заклади країни. Відтак 33 мільйони учнів пішли на вимушені канікули.

Президент Франції Емманюель Макрон в четвер, 25 квітня, закликав до посилення більш інтегрованої європейської оборони, зазначив, що континент не повинен стати васалом США і окреслив своє бачення Європейського Союзу на глобальній арені.

Литва може зайняти активну позицію у питанні повернення українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Як сказав міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, будь-які заходи будуть розглядатися після оцінки дій Польщі у цій сфері.

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли про детальний план щодо того, як відмовитися від куріння.