У Німеччині допустили розміщення своїх військ в Україні

Джерело: Spiegel

Міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок допустила, що німецькі війська можуть відправити на територію України.

З такою заявою Бербок виступила під час зустрічі глав МЗС країн-членів НАТО у Брюсселі.

Оскільки все частіше лунають заклики до перемовин між Україною та Росією про припинення вогню, міністерка висловила своє бачення, як може відбуватись контроль за дотриманням умов, якщо Україна та РФ все ж погодяться припинити активні бойові дії.

За її словами, окрім членства у НАТО гарантією безпеки України може стати присутність іноземних військових у ролі миротворців, які б забезпечували припинення вогню між сторонами

На запитання про те, чи погодилась би Німеччина відправити свої війська у такому випадку, Бербок відповіла ствердно.

“Все, що служить миру у майбутньому, звісно, матиме повноцінну підтримку з німецького боку”, – сказала вона.

Зауважимо, що днями у ЗМІ з’явилась інформація про те, що Франція та Велика Британія можуть розмістити свої війська в Україні для моніторингу припинення вогню після можливих перемовин.

У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.

Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.

Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 16 цивільних, серед них 6 дітей.

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.