У Німеччині друга група українських військових завершила навчання на ЗРК Patriot
Джерело: Deutsche Welle
У Німеччині друга група військових Збройних сил України завершила навчання для роботи із зенітно-ракетним комплексом Patriot.
Курс, який тривав понад шість тижнів, пройшли близько 70 солдатів і офіцерів ЗСУ. Як зазначили в Бундесвері, відтепер українські військові зможуть самостійно працювати з цим комплексом.
Командувач багатонаціонального тренувального командування генерал-лейтенант Андреас Марлоу наголосив, що захист повітряного простору України є головним завданням, оскільки російські удари цілеспрямовано нищать цивільну інфраструктуру в Україні.
За його словами, під час навчань досягнуто такого рівня компетенції персоналу, який дозволить українцям самостійно працювати із ЗРК і виконувати завдання протиповітряної оборони.
Німецький генерал-лейтенант також розповів, що в навчаннях брали участь досвідчені українські військові – у них за плечима роки служби в підрозділах протиповітряної оборони та досвід роботи з радянськими системами ППО С-300.
“Усі вони мають бойовий досвід, а також раніше служили в протиповітряній обороні. Наш курс завершується дводенними навчаннями, наприкінці яких згадуємо все, чого навчилися”, – сказав Андреас Марлоу
Водночас один з українських офіцерів, який брав участь у вишколі, визнав, що комплекс Patriot досить складна система. “Ми готові”, – запевнив один з учасників вишколу, хоч і визнав, що окремі аспекти навчання ще триватимуть.
- 30 жовтня Німеччина почала курс тренування групи українських військових управлінню зенітно-ракетним комплексом Patriot.
- Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер повідомив, що Німеччина поставить зенітні ракети Patriot Україні “цієї зими”.
- 22 листопада Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін оголосив про передачу десятків БМП Marder та понад 2 тисяч снарядів калібру 155 мм.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.