У Німеччині друга група українських військових завершила навчання на ЗРК Patriot
Джерело: Deutsche Welle
У Німеччині друга група військових Збройних сил України завершила навчання для роботи із зенітно-ракетним комплексом Patriot.
Курс, який тривав понад шість тижнів, пройшли близько 70 солдатів і офіцерів ЗСУ. Як зазначили в Бундесвері, відтепер українські військові зможуть самостійно працювати з цим комплексом.
Командувач багатонаціонального тренувального командування генерал-лейтенант Андреас Марлоу наголосив, що захист повітряного простору України є головним завданням, оскільки російські удари цілеспрямовано нищать цивільну інфраструктуру в Україні.
За його словами, під час навчань досягнуто такого рівня компетенції персоналу, який дозволить українцям самостійно працювати із ЗРК і виконувати завдання протиповітряної оборони.
Німецький генерал-лейтенант також розповів, що в навчаннях брали участь досвідчені українські військові – у них за плечима роки служби в підрозділах протиповітряної оборони та досвід роботи з радянськими системами ППО С-300.
“Усі вони мають бойовий досвід, а також раніше служили в протиповітряній обороні. Наш курс завершується дводенними навчаннями, наприкінці яких згадуємо все, чого навчилися”, – сказав Андреас Марлоу
Водночас один з українських офіцерів, який брав участь у вишколі, визнав, що комплекс Patriot досить складна система. “Ми готові”, – запевнив один з учасників вишколу, хоч і визнав, що окремі аспекти навчання ще триватимуть.
- 30 жовтня Німеччина почала курс тренування групи українських військових управлінню зенітно-ракетним комплексом Patriot.
- Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер повідомив, що Німеччина поставить зенітні ракети Patriot Україні “цієї зими”.
- 22 листопада Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін оголосив про передачу десятків БМП Marder та понад 2 тисяч снарядів калібру 155 мм.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.