У Німеччині друга група українських військових завершила навчання на ЗРК Patriot

Джерело: Deutsche Welle

У Німеччині друга група військових Збройних сил України завершила навчання для роботи із зенітно-ракетним комплексом Patriot.

Курс, який тривав понад шість тижнів, пройшли близько 70 солдатів і офіцерів ЗСУ. Як зазначили в Бундесвері, відтепер українські військові зможуть самостійно працювати з цим комплексом.

Командувач багатонаціонального тренувального командування генерал-лейтенант Андреас Марлоу наголосив, що захист повітряного простору України є головним завданням, оскільки російські удари цілеспрямовано нищать цивільну інфраструктуру в Україні.

За його словами, під час навчань досягнуто такого рівня компетенції персоналу, який дозволить українцям самостійно працювати із ЗРК і виконувати завдання протиповітряної оборони.

Німецький генерал-лейтенант також розповів, що в навчаннях брали участь досвідчені українські військові – у них за плечима роки служби в підрозділах протиповітряної оборони та досвід роботи з радянськими системами ППО С-300.

“Усі вони мають бойовий досвід, а також раніше служили в протиповітряній обороні. Наш курс завершується дводенними навчаннями, наприкінці яких згадуємо все, чого навчилися”, – сказав Андреас Марлоу

Водночас один з українських офіцерів, який брав участь у вишколі, визнав, що комплекс Patriot досить складна система. “Ми готові”, – запевнив один з учасників вишколу, хоч і визнав, що окремі аспекти навчання ще триватимуть.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.

Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.

Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.

Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.

16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.