У Німеччині підпалили дачний будинок глави Rheinmetall через допомогу ЗСУ
Джерело: Frankfurter Rundschau
У Нижній Саксонії (Німеччина) стався підпал садового будинку Арміна Паппергера, керівника німецького машинобудівного та збройового концерну Rheinmetall. За словами поліції, інцидент відбувся у містечку Германсбург.
Група лівих радикалів взяла на себе відповідальність за підпал, заявивши, що це їхній протест проти постачань зброї Україні. У оприлюдненому на платформі Indymedia листі-зізнанні вказується: “У ніч з 28 на 29 квітня 2024 року ми встановили запальний пристрій на садовому будиночку Арміна Паппергера”.
Термін “переломний момент”, який канцлер ФРН Олаф Шольц використовував для опису війни в Україні, був згаданий у повідомленні як причина атаки. За словами зловмисників, компанія використовує збройне протистояння для збуту застарілих моделей танків зі значним прибутком.
Місцеві рятувальники оперативно відреагували на повідомлення про пожежу, яке надійшло о 04:16. Пожежу вдалося швидко локалізувати та загасити.
Відділ поліції з питань державної безпеки розслідує інцидент та перевіряє справжність листа-зізнання. Rheinmetall не надав офіційних коментарів з приводу події.
Довідка. Компанія Rheinmetall, яка є одним із провідних світових виробників артилерійських і танкових снарядів, значно наростила виробництво після російського вторгнення в Україну у 2022 році, забезпечуючи Збройні Сили України необхідною зброєю.
- Сейм Литви схвалив поправки до законів, що дозволять великим компаніям оборонної промисловості швидше розпочати розвиток проєктів на території країни. Відповідна зміна у правилах дозволить великим виробникам почати розробляти проєкти без отримання дозволів на будівництво.
- Вранці 17 квітня всередині однієї з будівель на території заводу BAE Systems у Великій Британії стався вибух. Компанія спеціалізується на виробництві боєприпасів та артилерійських систем, зокрема й для постачань в Україну.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.