У Німеччині відбулась перша конференція коаліції зі зміцнення ППО України

Джерело: пресслужба Міноборони ФРН

13 грудня у Берліні відбулася перша конференція коаліції можливостей для посилення української протиповітряної оборони. У ній взяли участь близько 70 учасників з 22 країн, та представники ЄС і НАТО. Коаліцію можливостей інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони (CCIAMD) очолюють Німеччина та Франція.

У листопаді міністр оборони ФРН Борис Пісторіус оголосив на засіданні у форматі “Рамштайн”, що Німеччина спільно з Францією очолюють Коаліцію з інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони.

Основною метою CCIAMD є розробка та координація сумісної з НАТО архітектури ППО в Україні.

Зауважимо, 11 грудня президент Володимир Зеленський зазначив, що вдячний Великій Британії та Норвегії за створення нової коаліції для підтримки України. Нове об’єднання має на меті постачати кораблі та інші транспортні засоби українським оборонцям для ведення бойових дій на морі.

Вже 12 грудня міністр оборони України Рустем Умєров уперше зустрівся у Києві зі своїм латвійським колегою міністром оборони Латвії Андрісом Спрудсом. Під час зустрічі сторони обговорили створення коаліції дронів.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.