У Німеччині заборонили російські символи біля радянських пам’ятників
Джерело: DW
Під час заходів до 9 травня, влада Німеччини заборонила російські прапори, військову форму, плакати з літерами V/Z та інші символи і знаки, які можуть прославляти війну Росії проти України.
Так, зауважується, що 8-9 травня поліція Берліна заборонила російську символіку біля радянських пам’ятників у місті та околицях. Цими днями на території меморіалів у парках Трептов, Тіргартен і Шенхольцер-Гайді та в безпосередній близькості від них заборонені російські прапори, георгіївські стрічки, уніформи, ордени, військові та маршеві пісні, а також символи, що прославляють війну Росії проти України, зокрема символ Z.
Винятки передбачені лише для ветеранів Другої світової війни, дипломатів та інших державних представників. Обмеження також не поширюються на мітинги за межами пам’ятників та прилеглої до них територій.
Водночас посольство РФ у Берліні вже закликало владу німецької столиці скасувати заборону.
Ми розцінюємо цю заборону як дискримінацію, що суперечить духу історичного примирення між народами Росії та Німеччини у повоєнний час. Ми вважаємо рішення берлінської влади неприйнятним, – заявили у російському посольстві.
Заходи проводяться на тлі агресивної війни Росії проти України вже втретє. Протягом минулих двох років це призводило до конфліктів між учасниками різних груп демонстрантів.
Зауважимо, раніше глава національної поліції Молдови Віорел Чернеуцяну поінформував, що влада країни, відповідно до чинного законодавства, штрафуватиме своїх громадян, які на 9 травня вирішать носити георгіївську стрічку або символіку російського вторгнення “Z” та “V”.
- Суд у Латвії взяв під арешт двох затриманих чоловіків, які тривалий час малювали на будинках Риги літеру “Z”, підтримуючи військову агресію РФ проти України.
- У столиці Португалії напередодні Нового року невідомі намалювали на памʼятнику українському письменнику Тарасу Шевченку літеру Z – символ російського вторгнення в Україну.
- Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський розповів, що вище російське воєнне керівництво поставило задачу своїм військам захопити Часів Яр до 9 травня.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.