У Німеччині зібрали понад 500 свідчень воєнних злочинів росіян в Україні

Джерело: Deutsche Welle

За даними Міністерства юстиції Німеччини, влада ФРН зібрала вже понад 500 свідчень воєнних злочинів російської армії під час повномасштабної війни проти України. Нині вже опитали понад 160 свідків.

Ми хочемо переконати жертв і очевидців подій, що травмують, поділитися з поліцією тим, що вони пережили, — зазначив міністр юстиції ФРН Марко Бушман.

Бушман нагадав, що Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. За словами міністра, для Німеччини це означає, що потрібно продовжувати збирати докази.

Він нагадав, що будь-яке фото і будь-яке відео, наприклад, на смартфоні може допомогти розслідуванню.

Той, хто видаляє такі матеріали, лише допомагає російським військовим злочинцям, — наголосив Бушман.

Глава німецького відомства також повідомив про намір розширити міжнародне співробітництво з Україною, Польщею та США. Він додав, що новий уряд у Варшаві відіграє важливу роль у розслідуванні, оскільки Польща не лише межує з Україною, а й прийняла мільйони українських біженців.

Бушман сподівається, що Путін постане перед судом. Коментуючи особисту відповідальність російського президента, міністр заявив: “Якщо хтось віддає розпорядження цілеспрямовано порушувати міжнародне право, він потенційно воєнний злочинець”.

Зауважимо, 17 березня 2023 року досудова палата МКС у Гаазі видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України. Ще один ордер на арешт видано стосовно уповноваженої з прав дитини при президентові Росії Марії Львової-Бєлової за тим самим звинуваченням.

Під час першої зустрічі Міжнародної коаліції за повернення українських дітей генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що зараз в Україні розслідується 3 440 воєнних злочинів проти дітей.

Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні заявила 20 жовтня 2023 року, що знайшла додаткові докази того, що російські війська вчиняли “невибіркові напади” та воєнні злочини в Україні, включаючи зґвалтування та депортацію дітей до Росії.

Раніше США висунули звинувачення чотирьом російським солдатам у воєнних злочинах проти американця, скоєних під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну, котрі Міністерство юстиції назвало першими в історії звинуваченнями згідно зі статутом США про воєнні злочини.

Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.

У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.

Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.

Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.

Український шеф-кухар колумбійського походження Ектор Хіменес-Браво долучився до 429-го полку БПЛА “Ахіллес”.