У новорічну ніч десятки тисяч людей у столиці Грузії вийшли на антиурядовий протест
Джерело: Саломе Зурабішвілі у соцмережі Х та Euronews
У новорічну ніч тисячі протестувальників вийшли на проспект Руставелі в Тбілісі, де 34-й день поспіль тривають демонстрації проти проросійської влади Грузії.
Основними вимогами мітингувальників залишаються проведення нових парламентських виборів, звільнення затриманих активістів і протестувальників, а також припинення переслідувань громадських діячів.
Окрім центрального проспекту, частина демонстрантів зібралася біля в’язниці Глдані, де утримуються десятки затриманих під час попередніх акцій.
Символом єдності стала традиційна грузинська вечеря “Супра”, організована протестувальниками. Учасники ділилися їжею та напоями, підкреслюючи солідарність у своїй боротьбі.
![](https://bukvy.org/wp-content/uploads/2025/01/photo_2025-01-01_10-43-49.jpg)
Фото: Ezz Gaber
Експрезидентка Саломе Зурабішвілі у соцмережі Х поширила фото святкування та зазначила, що ця ніч символізує солідарність і надію для 200 тисяч протестувальників. Вона також назвала мітинги прикладом високого рівня самоорганізації.
Мітингувальники заявляють, що протестуватимуть доти, доки їхні вимоги не будуть виконані.
- Після інавгурації 29 грудня новообраний президент Грузії Міхаїл Кавелашвілі підписав кілька законів, які опозиція називала “репресивними”. Ці законодавчі акти були ухвалені парламентом у прискореному режимі 13 грудня, однак попередній президент Саломе Зурабішвілі наклала на них вето, відмовившись визнавати легітимність парламенту.
- Опозиційна президентка Грузії Саломе Зурабішвілі добровільно покинула президентський палац Орбеліані, вийшовши до учасників акції протесту, які зібралися під його стінами.
- Біля будівлі на проспекті Руставелі у Тбілісі зібралися протестувальники. Вони принесли із собою прапори із зображенням нового президента та написом “Вітаю, раб”, а також червоні картки — у минулому він був футболістом.
- 14 грудня у Грузії відбулись вибори президента. Голосування, вперше в історії Грузії, відбулось без волевиявлення народу, а членами виборчої колегії.
Президент США Дональд Трамп зголосився повернути Росію до складу G7. Виступаючи в Білому домі перед журналістами, він також наголосив, що вважає видворення Росії з “Великої сімки” помилкою.
Вперше Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася під головуванням Великої Британії. Українська сторона висловила вдячність главі Міноборони Британії Джону Гілі за активізацію зусиль та збереження формату.
Нині є усі підстави вважати, що російська влада готує акти саботажу в Балтійському морі, маскуючи їх під дії інших країн, мовиться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 лютого. На даний час відбулося 107 бойових зіткнень.
13 лютого президент США Дональд Трамп повідомив про зустріч представників США, України та Росії у межах Мюнхенської безпекової конференції.