У Нью-Йорку обрали перших сім присяжних для розгляду кримінальної справи Трампа

Джерело: CNN

Суд у Нью-Йорку, який розглядає кримінальну справу експрезидента Дональда Трампа щодо фінансових схем при підкупі порнозірки за мовчання, обрав сім присяжних із дванадцяти, котрі визначатимуть, чи слід вважати його винним.

За даними агентства, серед обраних присяжних четверо чоловіків і три жінки. Чоловіка родом з Ірландії, який працює у сфері продажів у Нью-Йорку, призначено головою. П’ятеро із семи присяжних мають вищу освіту. Двоє з них – юристи.

Адвокати Трампа ретельно вивчають сторінки кандидатів на присяжних у соцмережах і вже попросили суддю відсторонити кількох із них за нібито “антитрампівські дописи”, звинувативши їх в упередженості.

Судовий розгляд продовжиться в четвер.

Очікується, що відбір присяжних може завершитися до кінця тижня.

Раніше суддя Хуан Мерчан оголосив Трампові суворе попередження за реакцію на одну з потенційних присяжних.

“Я не дозволю залякувати присяжних у залі суду”, – сказав Мерчан, заявивши, що підсудний голосно говорить і жестикулює в напрямку однієї з них.

Довідка. Трампа звинувачують у кримінальному злочині за 34 пунктами, пов’язаними з фальсифікацією ділової документації в схемі підкупу порнозірки перед виборами 2016 року.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.