У Пакистані температура повітря перевищила +52 градуси

Джерело: CNN

У південній провінції Пакистану, Сінд, температура повітря перевищила +52 градуси, що наближає країну до нового температурного рекорду на тлі спеки, яка продовжує вирувати в Азії.

Міжнародні вчені вважають, що така спека є наслідком змін клімату, спричинених людиною.

У Мохенджо-Даро, місті на острові Сінд, відомому археологічними пам’ятками, що належать до цивілізації долини Інду, побудованої у 2500 році до нашої ери, температура піднялася до +52,2 градуса протягом останніх 24 годин.

Показник є найвищим за останній час та наближається до рекордних для міста і країни показників – +53,5 та +54 градуси відповідно.

Мохенджо-Даро – невелике містечко зі спекотним літом та м’якою зимою. У місті випадає мало дощів, однак попри це, магазини, кафе та майстерні містечка завжди були переповнені людьми.

Однак через сьогоднішню спеку людей на вулицях майже немає.

“Клієнти не проходять до ресторану через сильну спеку. Я сиджу тут просто так з цими столами та стільцями і без відвідувачів”, – сказав власник чайного кіоску.

Він додав, що змушений приймати ванну кілька разів на день, адже це приносить невелике полегшення.

“Зовсім немає сил. Спека дуже бентежить нас”, – додав він.

Поруч з чайним кіоском розташована майстерня для ремонту електроніки. Її власник також поскаржився, що спека впливає на його бізнес.

Місцевий лікар розповів, що жителі містечка призвичаїлись до спеки і частіше проводять час вдома чи біля водойм.

“Пакистан є п’ятою найбільш вразливою країною до впливу зміни клімату. Ми були свідками надлишкових дощів, повеней”, — заявила на пресконференції в п’ятницю Рубіна Хуршид Алам, координаторка прем’єр-міністра з питань клімату, додавши, що уряд проводить інформаційні кампанії через спеку.

Рекордна температура повітря у Пакистані була зафіксовано у 2017 році – +54 градуси у місті Турбат, на південному заході. Цей показник був другим найвищим на території Азії та четвертим у світі.

За прогнозами, спека невдовзі вщухне у Мохенджо-Даро та прилеглих районах, але очікується, що ще нова хвиля вразить інші райони Сінда, включаючи столицю Карачі — найбільше місто Пакистану.

  • У Мексиці від березня вирує сильна спека, внаслідок чого у країні вже померло 48 осіб і за прогнозами температура повітря підвищуватиметься й надалі.
  • Європу очікує набагато спекотніше літо, ніж зазвичай, з підвищеним ризиком посух та хвиль спеки. Теплий травень вже вказує на продовження тривалої тенденції рекордно високих глобальних температур, яка триває вже 10 місяців.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.

Активісти британської кліматичної компанії “Just Stop Oil”, яка закликає відмовитися від викопних ресурсів, у межах своєї останньої акції протесту залили Стоунгендж помаранчевою фарбою.