У Папуа-Новій Гвінеї внаслідок зсуву ґрунту загинули понад 670 людей – МОМ

Джерело: Associated Press

Згідно з даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), через масштабний зсув ґрунту у Папуа-Новій Гвінеї загинули понад 670 людей.

Очільник місії МОМ в країні Сехран Актопрак зауважив, що оголошена кількість загиблих ґрунтується на підрахунках посадовців села Ямбалі та провінції Енга, які стверджують, що зсув ґрунту зніс більш як 150 будинків.

“За їх оцінками, нині під землею перебувають понад 670 людей”, – заявив він.

Спершу місцева влада оцінювала кількість загиблих у сто або більше людей. У неділю, 26 травня, за допомогою екскаватора вдалося виявити лише п’ять тіл і ногу шостої жертви стихії.

Як розповіли у виданні, в неділю рятувальники перевозили постраждалих від зсуву в безпечніші місця, оскільки тонни нестабільного ґрунту загрожували рятувальним операціям.

Місцеві посадовці поінформували, що після зсуву були зруйновані ще 250 будинків, внаслідок чого приблизно 1250 людей залишилися без даху над головою.

За словами глави місії МОМ, екіпажі втратили надію віднайти живих людей під землею та уламками на глибині 6-8 метрів.

Данія посилить заходи безпеки для танкерів, котрі можуть становити небезпеку для довкілля, мореплавання та моряків, мовиться у заяві морського управління королівства. Відповідне рішення ухвалили у відповідь на “активність старих суден, які перевозять нафту через данські протоки”.

Понад 270 автомобілів у Німеччині пошкодили на замовлення Росії. Виконавці маскувалися під радикальних екоактивістів.

Європейський Союз розглядає можливість перегляду Конвенції ООН про статус біженців, щоб спростити процедуру депортації шукачів притулку. Такий крок пояснюють зростаючим навантаженням на систему притулку: лише у 2024 році ЄС отримав понад мільйон заявок.

У дитячих садках Забайкальського краю РФ почнуть викладати курс “Семьеведение”. Дітям розповідатимуть про так звані російські “сімейні цінності” та роль родини в суспільстві.

У США федеральні працівники використовують емодзі ложки, підтримуючи один одного у прагненні “встояти на позиціях”, здійснюючи супротив адміністрації Дональда Трампа та Департамент урядової ефективності (DOGE), який очолив американський винахідник та мільярдер Ілон Маск.