У Пентагоні підтвердили надходження касетних боєприпасів в Україну
Джерело: CNN
Постачені зі США касетні боєприпаси вже доставлені в Україну, 13 липня підтвердив військовий посадовець.
Наразі в Україні є касетні боєприпаси, — заявив начальник оперативного управління Об’єднаного штабу генерал-лейтенант Дуглас Сімс.
Раніше Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський зазначив, що Україна вже отримала від США касетні боєприпаси.
Український генерал підтвердив CNN, що Україна отримала касетні боєприпаси від США після того, як минулого тижня президент Джо Байден заявив, що прийняв “важке рішення” схвалити їх передачу Україні. За словами Тарнавського, рішення про “ділянки території, де може бути застосовано касетні боєприпаси, буде приймати вище керівництво”, зауваживши, що “це дуже потужна зброя”.
Попри те, що офіційні особи США та України заявляють, що касетні боєприпаси можуть змінити правила на полі бою, допомагаючи прорвати оборону Росії в українському контрнаступі, ця зброя також викликає суперечки.
Понад 100 країн, зокрема основних союзників США, заборонили касетні боєприпаси через їх потенційну загрозу для цивільного населення.
Сімс зазначив, що Україна “не зацікавлена у використанні касетних боєприпасів десь поблизу цивільного населення, на відміну від росіян”.
Росіяни застосували цю зброю проти населення у цивільних громадах, що є значною відмінністю від того, що збираються робити українці, — пояснив американський генерал. — Українці мають намір застосовувати касетні боєприпаси при тактиці проти росіян, а не проти цивільного населення.
Довідка. Касетний боєприпас – це особливий вид бомби, яка вирізняється тонкими стінками. Вона складається з наконечника, корпусу, порожнистої форми-оболонки. Форму наповнюють дрібними осколками, авіамінами, мінами різного призначення (протитанкові, протипіхотні, запальні). Одна касетна бомба може містити від десяти мін, які після детонації в повітрі розсипаються по всій зоні ураження.
- Міністр оборони України Олексій Резніков привітав рішення США відправити касетні бомби до Києва, заявивши, що це допоможе деокупувати територію України, але пообіцяв, що боєприпаси не будуть використовуватися в Росії.
- Міністр оборони США Ллойд Остін обґрунтував рішення Вашингтона щодо постачання касетних боєприпасів Україні. За його словами, це озброєння необхідне українцям, аби захистити свою суверенну територію від російських загарбників.
- Лідер меншості в Сенаті США Мітч Макконнелл заявив, що президент Джо Байден “зробив правильний вибір”, прийнявши рішення спорядити Україні касетні боєприпаси для протистояння військам РФ.
- Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав федеральний уряд не блокувати постачання касетних боєприпасів Україні, про які раніше оголосили Сполучені Штати.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.
Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.