У Південній Кореї пообіцяли зреагувати на участь військових КНДР у війні РФ проти України

Джерело: Reuters

У Південній Кореї заявили, що участь військ КНДР у війні Росії проти України є “серйозною загрозою безпеці” та пообіцяли зреагувати.

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль 18 жовтня провів незаплановану зустріч з безпеки з головними представниками розвідки, армії та нацбезпеки, аби обговорити участь військ Північної Кореї у російсько-українській війні на боці РФ.

“Учасники… погодились у думці, що сьогоднішня ситуація, коли тісніші зв’язки Росії та Північної Кореї вийшли за межі відправлення військових вантажів та перейшли до фактичної відправки військ, є серйозною загрозою безпеці не лише для нашої країни, але й для всієї міжнародної спільноти”, – повідомили у канцелярії Юн Сук Йоля після зустрічі.

Також повідомляється, що Південна Корея зреагує на такий крок КНДР всіма доступними заходами.

На зустрічі також повідомили, що, наймовірніше, деякі військові КНДР справді були у Росії та брали участь у бойових діях проти України. Водночас точних даних – про характер та масштаби цього розгортання – офіційні особи не розповіли.

На початку тижня у міноборони Південної Кореї заявили, що повідомлення про те, що північнокорейські військові відправились на допомогу Росії “цілком ймовірні” і, скоріш за все, КНДР відправить до РФ ще більше солдатів.

Україна стверджує, що солдатів з КНДР відправили, аби вони допомагали росіянам запускати свої балістичні ракети. У ЗМІ повідомили, що кілька північнокорейців загинули унаслідок ракетного удару по ТОТ Донеччини.

Цю інформацію підвередив голова Центру протидії дезінформації України Андрій Коваленко, який у своєму телеграм-каналі написав, що військові інженери з КНДР контролюють процес запуску озброєння і деякі з них вже загинули.

Українське джерело у розвідці повідомило, що невідомо, на яку ділянку фронту можуть направити північнокорейців. Одне з припущень – що їх розташують уздовж кордону замість російських військових, які зараз там перебувають, щоб перекинути їх на фронт в Україні.

Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.

Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.

Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.

Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.

Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).