У Польщі 90% громадян вкрай негативно ставляться до Росії – опитування Pew Research Center
Джерело: Pew Research Center.
Згідно з результатами опитування американського центру Pew Research Center, 90% поляків вкрай негативно ставляться до Росії, далі серед лідерів у негативному ставленні до країни-агресорки – Швеція, Японія, Іспанія, Австралія, Нідерланди, США та Велика Британія.
У 24 країнах, де проводилось опитування, погляди на Росію є переважно негативними: у середньому 82% респондентів повідомили про негативну думку щодо країни-агресорки.
Для порівняння, у середньому лише 15% опитаних сказали, що мають позитивне ставлення до РФ.
Щонайменше дев’ять із десяти опитаних негативно ставляться до Росії в Австралії, Нідерландах, Японії, Польщі, Іспанії, Швеції, Великій Британії та США.
Найбільш негативне ставлення – у поляків: 98% висловлюють негативне ставлення до країни, зокрема 90% висловлюють вкрай негативне ставлення.

Зображення: Pew Research Center
В Європі найбільш прихильно ставляться до РФ у Греції: 32% кажуть, що мають “принаймні певну прихильність” до Росії. Водночас майже дві третини греків висловлюють негативне ставлення до країни-терористки.
Індія, яка офіційно не займала позиції щодо повномасштабної війни РФ проти України, виділяється як єдина країна, де більшість (57%) має прихильне ставлення до Росії. Також погляди щодо РФ менш негативні в Індонезії, Кенії та Нігерії, де приблизно чотири з десяти опитаних кажуть, що мають сприятливу думку про Росію.
У 2022 році, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, позитивне ставлення щодо РФ майже в кожній опитаній країні досягло рекордно низького рівня.
Прихильне ставлення до Росії в цих країнах залишається переважно стабільним у 2023 році, і ще більше впало у Німеччині, Ізраїлі та Іспанії.
В Аргентині, Бразилії та Південній Африці позитивне ставлення до РФ також знизилось порівняно з опитуванням у 2019 році. В Аргентині частка тих, хто позитивно ставиться до Росії, знизилася майже на 20%, впавши з 36% до 17%.

Зображення: Pew Research Center
Погляди різняться залежно від віку: у дев’яти країнах люди віком до 40 років частіше кажуть про своє прихильне ставлення до РФ, ніж ті, кому 40+.
До прикладу, у Мексиці 42% молодих людей кажуть, що прихильно ставляться до Росії, а серед людей старшого віку таких лише 26%.
- 17 липня уряд Великої Британії запровадив нові санкції проти росіян, причетних до незаконної депортації дітей з окупованих теренів України. Зокрема у новому пакеті застосували обмеження щодо міністерки культури Росії Ольги Любимової та міністра освіти Сергія Кравцова.
- Понад 1000 великих компаній пообіцяли залишити Росію після того, як вона вдерлася в Україну, але дослідники звинувачують деякі відомі фірми в порушенні своєї обіцянки.
- Уряд Японії планує значно посилити експортний контроль легкових автомобілів, зокрема й вживаних, у межах додаткових санкцій проти Росії, що продовжує повномасштабне вторгнення в Україну.
Розслідування шведського мовника SVT свідчить, що трупа “Ballet of Ukraine”, яка видавала себе за українську танцювальну компанію, а в грудні показала балет “Лускунчик” у 8 містах Швеції, має стосунки з Росією.
3 квітня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч із державним секретарем США Марком Рубіо.
Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.