У Польщі фермери вийшли на протести, вимагаючи захистити їх від імпорту, зокрема з Украхни
Джерело: RMF FM
У Польщі з 24 січня стартував національний протест фермерів. Аграрії виступають з вимогами щодо захисту свого сільського господарства від імпорту сільськогосподарської продукції з третіх країн, серед яких і Україна.
Фермери мають намір вийти на дороги міст і сіл зі своїми тракторами та іншою технікою. Загалом акції протести заплановані у понад 150 місцях по всій країні.
Демонстрації передбачають повільний рух колони або демонстрацію уздовж дороги.

Скриншот
Фермери вимагають припинити “безконтрольний імпорт сільськогосподарської продукції з України та інших країн поза ЄС, які не відповідають європейським стандартам”. Ще польські аграрії вважають, що опинилися у неконкурентному положенні, оскільки їм треба дотримуватися ряду правил і додатково витрачати кошти на заходи з охорони довкілля, тоді як виробники з третіх країн не мають таких вимог.
Також вони вимагають розробки “стратегії для приєднання України до ЄС у галузі сільського господарства” з поділом на сектори.
Ще однією вимогою протестувальників є перегляд спільної політики ЄС в галузі сільського господарства. Вони не задоволені низкою обмежень, пов’язаних із Європейським зеленим курсом. Тому їхні вимоги охоплюють зміни та більшу “гнучкость” у національній стратегії до 2027 року.
- Після припинення блокади 17 січня трьох пунктів пропуску “Дорогуськ – Ягодин”, “Гребенне – Рава-Руська” та “Корчова – Краківець” до Польщі вже виїхало майже 5 тисяч вантажівок.
- З 18 січня ситуація на польсько-українському кордоні вже врегульовано – всі раніше блоковані напрямки тепер відкрито. Рух зараз є досить інтенсивним.
- Перевізники з Польщі, які проводили акції протесту на трьох пунктах пропуску на кордоні з Україною, погодилися тимчасово зупинити свій протест до 1 березня. Рішення оголошено після укладення угоди між протестувальниками і урядом Польщі.
Віцепрезидент США Джеймс Ді Венс вважає, що російсько-українська війна звершиться ще не скоро.
Сімейна компанія президента США Дональда Трампа уклала угоду про будівництво розкішного гольф-курорту в Катарі.
Після кількох місяців напружених переговорів щодо, можливо, віртуальних корисних копалин, відповідну угоду між Україною і США нарешті підписали. Фінальний її варіант виявився жорсткішим для України, ніж той, який Володимир Зеленський збирався підписати в Овальному кабінеті Білого дому два місяці тому.
За даними SINOPTIK.ua, перші травневі вихідні принесуть відчутні коливання температур, локальні дощі й атмосферні зміни, які можуть вплинути і на самопочуття, і на плани. У суботу — сонце та по-літньому тепле повітря, у неділю — грози та підвищена вологість, проте по-літньому тепло.
Наскільки пам’ять про минулу війну визначає війну теперішню та навіть геополітику — 4 травня у Сенсі на Хрещатику буде зустріч з істориком та політиком Володимиром В’ятровичем