У Польщі фермери вийшли на протести, вимагаючи захистити їх від імпорту, зокрема з Украхни

Джерело: RMF FM

У Польщі з 24 січня стартував національний протест фермерів. Аграрії виступають з вимогами щодо захисту свого сільського господарства від імпорту сільськогосподарської продукції з третіх країн, серед яких і Україна.

Фермери мають намір вийти на дороги міст і сіл зі своїми тракторами та іншою технікою. Загалом акції протести заплановані у понад 150 місцях по всій країні.

Демонстрації передбачають повільний рух колони або демонстрацію уздовж дороги.

Скриншот

Фермери вимагають припинити “безконтрольний імпорт сільськогосподарської продукції з України та інших країн поза ЄС, які не відповідають європейським стандартам”. Ще польські аграрії вважають, що опинилися у неконкурентному положенні, оскільки їм треба дотримуватися ряду правил і додатково витрачати кошти на заходи з охорони довкілля, тоді як виробники з третіх країн не мають таких вимог.

Також вони вимагають розробки “стратегії для приєднання України до ЄС у галузі сільського господарства” з поділом на сектори.

Ще однією вимогою протестувальників є перегляд спільної політики ЄС в галузі сільського господарства. Вони не задоволені низкою обмежень, пов’язаних із Європейським зеленим курсом. Тому їхні вимоги охоплюють зміни та більшу “гнучкость” у національній стратегії до 2027 року.

В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.

У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.

Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.

У Словаччині скасували фестиваль, на якому повинен був виступати американський репер Ye (Каньє Вест).

Президент США Дональд Трамп заявив, що наступного місяця США запровадять 35%-ві тарифи на імпорт з Канади і планують запровадити загальні тарифи в розмірі 15% або 20% для більшості інших торгівельних партнерів.