У Польщі фермери вийшли на протести, вимагаючи захистити їх від імпорту, зокрема з Украхни

Джерело: RMF FM

У Польщі з 24 січня стартував національний протест фермерів. Аграрії виступають з вимогами щодо захисту свого сільського господарства від імпорту сільськогосподарської продукції з третіх країн, серед яких і Україна.

Фермери мають намір вийти на дороги міст і сіл зі своїми тракторами та іншою технікою. Загалом акції протести заплановані у понад 150 місцях по всій країні.

Демонстрації передбачають повільний рух колони або демонстрацію уздовж дороги.

Скриншот

Фермери вимагають припинити “безконтрольний імпорт сільськогосподарської продукції з України та інших країн поза ЄС, які не відповідають європейським стандартам”. Ще польські аграрії вважають, що опинилися у неконкурентному положенні, оскільки їм треба дотримуватися ряду правил і додатково витрачати кошти на заходи з охорони довкілля, тоді як виробники з третіх країн не мають таких вимог.

Також вони вимагають розробки “стратегії для приєднання України до ЄС у галузі сільського господарства” з поділом на сектори.

Ще однією вимогою протестувальників є перегляд спільної політики ЄС в галузі сільського господарства. Вони не задоволені низкою обмежень, пов’язаних із Європейським зеленим курсом. Тому їхні вимоги охоплюють зміни та більшу “гнучкость” у національній стратегії до 2027 року.

23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.

Коли російські війська стрімко зайшли в українські міста та села на початку 2022, більшість українців не встигли виїхати на підконтрольну територію. Відтак сотні тисяч громадян опинилися відірваними від нормального життя — без зв’язку й роботи, під постійним тиском окупантів, які продовжують вести тихий терор в окупації з викраденнями й стратами цивільних.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про ймовірний розстріл військовополонених десантників на Курському напрямку. Омбудсмен вже звернувся до ООН та Червоного Хреста.

11 років тому, у лютневі дні 2014 року, Віктор Янукович готував свою втечу з України. Попри заяви про намір залишитися в країні, він таємно організовував евакуацію цінностей із резиденції в Межигір’ї та координував шляхи відступу. Букви згадують перебіг подій і трагічні для нашої держави наслідки загравання Януковича з Росією. 

Фрідріх Мерц, консервативний опонент Ангели Меркель, має всі шанси стати наступним канцлером Німеччини. Водночас, ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” (AfD) очікує історичного прориву.