У Польщі стартували найбільші за минулі 40 років військові навчання за участю країн НАТО
Джерело: пресслужба НАТО
25 лютого у Польщі розпочалися масштабні військові навчання Dragon-24 за участю країн НАТО. До них долучаться близько 20 тисяч військовослужбовців, також залучать 3500 одиниць військової техніки з 10 країн Північноатлантичного альянсу.
Союзники НАТО швидко прямують по повітрю, суші та морю в Польщу для тестування та навчання сил швидкого реагування НАТО, — мовиться у повідомленні.
У Міноборони Польщі зауважили, що військові маневри є демонстрацію здатності протистояти будь-якій агресивній політиці, зокрема, загрозам з боку РФ.
Let’s go!
NATO Allies 🇦🇱 🇵🇱 🇪🇸 🇹🇷 🇬🇧 are quickly deploying by air, land and sea to Poland to test and train NATO’s rapid reaction force#SteadfastDefender24
🔗 https://t.co/beRJsSuUhf pic.twitter.com/fnMHyIHHsv
— NATO (@NATO) February 22, 2024
Основні сили представляє 11-та бронетанкова кавалерійська дивізія збройних сил Польщі.
Раніше ми поінформували, що глави Литва та Польщі домовилися провести спільні військові навчання у Сувальському коридорі, що вважається дуже вразливим місцем у випадку нападу Росії.
Також 26 жовтня у Польщі відбулися тактичні навчання з військами Війська Польського ŻUBR-23. Метою навчань були зміцнення співпраці Війська Польського з урядовою адміністрацією та покращення ведення тактичних операцій підрозділами військово-оперативної групи PODLASIE.
НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
- Південна Корея спільно з Японією та Сполученими Штатами провела повітряні навчання поблизу Корейського півострова, повідомили південнокорейські військові, що стало першою такою співпрацею між трьома країнами.
- Збройні сили Сполучених Штатів розпочали двотижневі багатосторонні навчання з філіппінськими союзниками та численними міжнародними партнерами на тлі зростання напруженості між Філіппінами та Китаєм через територіальні суперечки в Південнокитайському морі.
- Німеччина вперше відправить війська до Австралії в межах спільних навчань із близько 30 000 військовослужбовців з 12 інших країн, акцентуючи посилену увагу Берліна до Індо-Тихоокеанського регіону на тлі зростання напруги у регіоні з боку Китаю.
- У РФ заявили, що вважають спільні військові навчання Японії, США та Австралії “потенційною загрозою безпеці”. Пообіцяли відповісти “зміцненням власної оборони”.
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.
Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.
Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.