У Польщі вважають, що ЄС варто повернути довоєнні обмеження на імпорт з України

Джерело: Bloomberg

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський висловив думку, що ЄС має відновити торговельні обмеження на імпорт українських харчових продуктів, які діяли до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

На зустрічі в Atlantic Council у Вашингтоні він зазначив, що потрібно повернутися до попередніх правил торгівлі перед війною і почати переговори з Україною щодо можливості вступу до ЄС та спільного ринку, але з урахуванням необхідних корекцій та правил.

Сікорський пояснив, що зараз ситуація змінилася, і Україна знову може експортувати своє зерно через Чорне море, тому необхідно забезпечити підтримку України, а також захистити інтереси польських фермерів.

Ця пропозиція передбачає відновлення усіх імпортних обмежень, які були скасовані у 2022 році, з метою допомогти Україні знайти нові експортні шляхи та надати їй майже необмежений доступ до спільного ринку ЄС.

Попередній уряд Польщі запровадив заборону на імпорт українського зерна минулого року, щоб підтримати фермерів перед парламентськими виборами. Новий уряд залишив ці обмеження, дозволяючи лише транзит до портів на Балтійському морі та в інші країни ЄС.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Американська співачка і авторка пісень Біллі Айліш розповіла про свою сексуальну орієнтацію та незабаром випустить пісню “Lunch” про її закоханість у дівчину.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Стрічка української режисерки Ірини Цілик “Я і Фелікс” за мотивами книжки “Хто ти такий?” військовослужбовця Артема Чеха розпочинає кінотеатральний прокат у Канаді.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.