У Польщі закликали «нарешті» конфіскувати заморожені активи та резерви РФ

Джерело: PolskieRadio

20 липня після зустрічі глав МЗС у Брюсселі заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що підтримка України та держав-членів Європейського Союзу, котрі несуть витрати на тлі російської агресії, має фінансуватися Росією.

Тож висловив переконання, що заморожені активи та резерви РФ мають бути конфісковані.

Він пояснив, що зокрема й відбудова України має фінансуватися не європейськими платниками податків, а тими, хто відповідальний за агресію, тобто Росією.

Яблонський додав, що ще триває робота над створенням правової основи для конфіскації заморожених російських активів і резервів.

Ми все ще маємо справу з відсутністю політичних рішень у деяких країнах… Росія сподівається, що інші європейські країни втомляться від різних фінансових тягарів. Якщо ми хочемо, щоб ця підтримка (для України) продовжувалася, то це джерело в РФ… Ми прагнемо, щоб ця угода про конфіскацію була реалізована, — пояснив дипломат.

Відповідаючи на запитання журналістів стосовно плану, представленого 20 липня головою дипломатії ЄС Жозепом Боррелем, згідно з яким ЄС надаватиме Україні до п’яти мільярдів євро на рік на потреби оборони через Європейський фонд миру (EPF) протягом наступних чотирьох років, Яблонський зазначив, що Польща цілком виступає за збільшення цієї підтримки, щоб використовувати всі можливі джерела, але водночас зауважив, що дискусії відносно джерел збільшення цієї підтримки є незавершеними.

Основний крок, до якого закликає Польща, полягає в тому, щоб використати набагато більше джерело.

300 мільярдів (євро) знаходяться в цих резервах і активах по всьому світу. Це має бути нарешті конфісковано, – резюмував Яблонський.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.