У Польщі затримали білоруса, підозрюваного у шпигунстві на користь РФ
Джерело: очільник МВС Польщі Маріуш Камінський у Twitter.
У Польщі працівники Агентства внутрішньої безпеки затримали вже шістнадцятого підозрюваного у діяльності шпигунської мережі, що працює на Росію.
За словами міністра внутрішніх справ Польщі Маріуша Камінського, мовиться про громадянина Білорусі, який брав участь у розвідці військових об’єктів і портів, та проводив пропагандистську діяльність на користь Росії.
“Агентство внутрішньої безпеки затримало ще одну, вже шістнадцяту особу, підозрювану в участі в російській шпигунській мережі. Білорус Михайло брав участь у розвідці військових об’єктів і портів, а також вів пропагандистську діяльність на користь Росії”, – написав Маріуш Камінський у Twitter.
Нині підозрюваний перебуває під вартою.
Нагадаємо, що раніше Агентство внутрішньої безпеки Польщі затримало 12 осіб, підозрюваних у співпраці з російськими спецслужбами. Підозрювані вели розвідувальну діяльність, спрямовану проти Польщі та планували диверсії на замовлення російської розвідки.
Усім суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Прокуратура висунула їм звинувачення у шпигунстві на користь Росії та участі в організованому злочинному угрупованні.
Докази свідчать про те, що ця група контролювала залізничні маршрути. Її завдання включали, зокрема, розпізнавання, моніторинг та документування перевезень озброєння, що здійснюються для України. Підозрювані також готувалися здійснити диверсії, аби паралізувати постачання техніки, зброї та допомоги Україні.
Інформація, зібрана Агентством внутрішньої безпеки, свідчить, що група також отримала наказ здійснювати пропагандистську діяльність з метою дестабілізації польсько-українських відносин, розпалювання ворожого ставлення в Польщі до країн Північноатлантичного альянсу та нападів на політику польського уряду стосовно України.
Фахівці зібрали докази того, що підозрювані регулярно отримували винагороду від російських спецслужб. У межах розвідувальної діяльності члени групи систематично отримували оплату за виконання завдань.
- Польща затримала ще одного члена російської шпигунської мережі, довівши загальну кількість осіб, заарештованих під час розслідування, до 15 осіб, заявив міністр внутрішніх справ Маріуш Камінський.
- 28 липня польські законодавці проголосували за схвалення закону про вплив Росії, який критикували Європейський Союз і США.
- Російські військові таємно встановлюють шпигунське програмне забезпечення на смартфонах українців, які перетинають кордон з Російською Федерацією.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.
Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.
Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.