У Польщі затримано українця через підозру у шпигунстві на користь Росії

Джерело: Polska Agencja Prasowa.

У Польщі затримано громадянина України через підозру у роботі в шпигунській мережі на користь Росії. Він перебуває у Польщі з 2019 року.

За даними польської Агенції внутрішньої безпеки (ABW), це вже 15 затримана особа, котру підозрюють у роботі на РФ. Їхнє розслідування, яке проводять під наглядом Люблінської прокуратури, стосується шпигунської мережі на території Польщі.

Підозрюваного затримано 21 червня. Чоловік стверджував, що слідкував за критичною інфраструктурою, як-от військовими об’єктами та морськими портами.

Громадянин України постійно інформував керівників про результати розвідувальної діяльності. В обмін на дані він отримував винагороду.

Йому висунуто звинувачення в участі в організованому злочинному угрупованні та діяльності на користь іноземної розвідки проти інтересів Польщі. Строк покарання може сягати на строк до 10 років. Чоловіка тимчасово заарештував чоловіка на три місяці.

 

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.