У понад 400 школах України працюватимуть офіцери освітньої безпеки

Джерело: МВС

У Міністерстві внутрішніх справ України повідомили, що до кінця січня у понад 400 школах працюватимуть офіцери освітньої безпеки.

Зокрема, це стосується навчальних закладів, наближених до зони бойових дій і поблизу російського та білоруського кордонів. Йдеться про Волинську, Дніпропетровську, Житомирську, Запорізьку, Київську, Миколаївську, Рівненську, Сумську, Чернігівську області.

Наразі навчання проходять чинні правоохоронці. Вони заступатимуть на службу в школах у межах проєкту “Офіцери служби освітньої безпеки”. Згодом їх замінять офіцери СОБ, які пройдуть відбір та відповідну підготовку.

Офіцери Служби освітньої безпеки – це не охоронці, а фахівці з питань безпеки в освітньому закладі. До їхніх повноважень входитиме: пропускний режим, комунікація з екстреними службами, реагування на правопорушення.

Мета проєкту – захистити дітей у школах під час війни та створити безпекове середовище після її завершення.

Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.

Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.