У понад 400 школах України працюватимуть офіцери освітньої безпеки
Джерело: МВС
У Міністерстві внутрішніх справ України повідомили, що до кінця січня у понад 400 школах працюватимуть офіцери освітньої безпеки.
Зокрема, це стосується навчальних закладів, наближених до зони бойових дій і поблизу російського та білоруського кордонів. Йдеться про Волинську, Дніпропетровську, Житомирську, Запорізьку, Київську, Миколаївську, Рівненську, Сумську, Чернігівську області.
Наразі навчання проходять чинні правоохоронці. Вони заступатимуть на службу в школах у межах проєкту “Офіцери служби освітньої безпеки”. Згодом їх замінять офіцери СОБ, які пройдуть відбір та відповідну підготовку.
Офіцери Служби освітньої безпеки – це не охоронці, а фахівці з питань безпеки в освітньому закладі. До їхніх повноважень входитиме: пропускний режим, комунікація з екстреними службами, реагування на правопорушення.
Мета проєкту – захистити дітей у школах під час війни та створити безпекове середовище після її завершення.
- Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що зараз МВС зосередилося на запуску проєкту офіцерів освітнього середовища – працівників поліції, які дбатимуть про безпеку дітей у навчальних закладах.
- У Святошинському районі Києва двох дітей не впустили до укриття під час тривоги. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.