У популярних тампонах виявили токсичні метали, включаючи свинець та миш’як
Джерело: дослідження у журналі Environment International
Дослідження, проведене над 30 зразками тампонів 14 різних брендів, показало наявність 16 потенційно токсичних металів, включаючи свинець, миш’як та кадмій.
Ці токсичні елементи знайшли у великих концентраціях у виробах, що продаються у США, ЄС та Великій Британії. Щодо конкретних брендів не йшлося, а лише зазначено, що вони поширені на ринку споживачів.
Науковці особливо відзначили наявність миш’яку. Цей напівметалічний хімічний елемент є канцерогеном і може стати причиною оксидативного стресу у клітинах матки та яєчників через вагінальний контакт. Ще у тампонах виявили кадмій, який може спровокувати серцево-судинні захворювання та ниркову недостатність.
Дослідження припустило, що можливо цинку та кальцію додавали навмисно для покращення антибактеріальних властивостей та запобігання неприємному запаху. Науковці наголосили, що метали могли потрапити в тампони через сировину або воду, що використовується під час виробництва.
- Нове дослідження свідчить, що місячні у дівчат починаються раніше, ніж у попередніх поколінь, і також зростає кількість випадків нерегулярного циклу.
- Дослідження свідчать, що жінки роблять менше помилок і мають кращу розумову спритність під час менструації, попри те, що вони можуть почуватися гірше в цей час.
- У статті The Washington Post зазначають, що багато жінок відмовляються від гормональної контрацепції через вибух дезінформації в соцмережах.
Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.
У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.
Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.
Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.
12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.