У Повітряних силах розповіли, як збиття літака А-50 вплинуло на ситуацію на фронті

Джерело: Юрій Ігнат в етері телемарафону

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зауважив, що вже декілька днів поспіль окупанти не використовують літаки далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50, що полегшує роботу силам ППО.

За словами Ігната, уже чотири доби поспіль у повітряному просторі України немає літаків А-50.

“Роблять висновки окупанти, що немає чого шастати по нашому Азовському морю. Таким чином вони відтіснились подалі. Зрозуміло, що ворог отримує менше інформації про наші радіолокаційні станції, засоби протиповітряної оборони, які дають випромінювання. Останнє ворог фіксує за допомогою повітряного радара, яким є А-50”, – зазначив Ігнат.

Речник пояснив, що за допомогою літаків А-50 ворог може у реальному часі відстежувати повітряні цілі ЗСУ, зокрема й українських пілотів, які завдають ударів по військах РФ.

“Тому важливість зникнення цих літаків, навіть тимчасово, є для нас добрим знаком. Можливо, це навіть допомагає певною мірою відпрацьовувати по російських літаках нашими засобами. Безумовно тільки позитив від зменшення кількості тих літаків”, – додав він.

  •  23 лютого Сили оборони збили російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 над акваторією Азовського моря.

Військовослужбовці ЗСУ проходитимуть курси з виживання, уникнення захоплення у полон, стійкості у полоні та евакуації (SERE) за новим військовим стандартом. Новий стандарт затверджено наказом Міноборони. Він розроблений на основі стандарту НАТО та враховує національні особливості та бойовий досвід України, набутий під час відсічі агресії РФ.

Північна Корея значно нарощує постачання боєприпасів до Росії та розширює виробництво озброєння, необхідного Москві, свідчать нові супутникові знімки.

Дружина колишнього президента Сирії Башара Асада, Асма Асад, висловила бажання розлучитися з чоловіком і виїхати з Росії, де їхня родина знайшла притулок після повалення режиму.

Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.

Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.