У Раді зареєстрували законопроєкт про крипторезерв: Железняк уточнив деталі ініціативи

Джерело: Ярослав Железняк/Telegram

У Верховній Раді 11 червня зареєстрували проєкт закону №13356 стосовно включення віртуальних активів до золотовалютних резервів.

Перший заступник голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк заявив, що в Україні може зʼявитися свій крипторезерв.

Зареєстрували таку ініціативу. Згідно з законопроєктом, ми даємо право Нацбанку включати в віртуальні активи до резервів України. При тому як, коли й скільки, це має вже бути рішення самого регулятора. Тобто не зобовʼязуємо і залишаємо це на їх професійний вибір, –  написав Железняк.

Народні депутати вважають, що такий крок інтегрує Україну у світові фінансові інновації. Тоді як правильне управління крипто-резервами допоможе зміцнити макроекономічну стабільність та створить нові можливості для розвитку цифрової економіки.

Ідея не нова: США вже формують стратегічний крипторезерв та багато ініціатив на рівні окремих штатів, Сальвадор, Китай використав BTC для залучення $20 млрд. Швейцарія, Бразилія, Пакистан, Киргизстан, деякі країни ЄС, та сама Чехія, також працюють над включенням віртуальних активів до резервів, – додав нардеп.

Раніше Данило Гетманцев зауважив, що в Україні з “високою ймовірністю” легалізують криптовалюту у першому кварталі 2025 року.

Згодом нардеп від “Слуги народу” оприлюднив кілька пунктів проєкту:

  • Оподаткування. Пропонується оподаткування прибутку. Тобто оподатковується різниця між тим, що власник криптоактиву протягом звітного річного податкового періоду витратив на придбання криптоактивів, і тими доходами, які він отримав від продажу цих активів.
  • Перехідний період. Передбачається, що протягом року людина може продати й задекларувати свій дохід від криптоактивів за ставкою 5% без підтвердження витрат на їх придбання в минулому.

Зауважимо, вартість світового ринку криптовалют перевищила $3 трлн, оскільки обрання 47-м президентом США Дональда Трампа посилило сподівання щодо нового буму для всіх сегментів цього класу активів.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.