У «Резерв+» розробляють електронне направлення на ВЛК

Джерело: телемарафон

У 2024 році в застосунку “Резерв+” планують впровадити кілька нових функцій, серед яких – електронне направлення на ВЛК, онлайн-вишколи, відстрочки для студентів і багатодітних батьків, а також онлайн-рекрутинг. Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.

Зокрема, Міноборони працює над реалізацією функції онлайн-рекрутингу, що дозволить громадянам швидко мобілізуватися або підписати контракт через кілька кліків у застосунку “Резерв+”. Повний процес вже розроблено і він готовий до впровадження.

Також розробляється функція електронного направлення на ВЛК, яку можна буде згенерувати через “Резерв+” без необхідності відвідувати ТЦК та СП. Ця функція стане доступною до кінця 2024 року і буде корисною як для планових оглядів, так і для переатестації обмеженої придатності.

Крім цього, у “Резерв+” з’явиться онлайн-відстрочка для студентів денної форми навчання та багатодітних батьків. Цю функцію буде реалізовано через інтеграцію з іншими державними реєстрами, що дозволить автоматично надавати відстрочку – без необхідності стояти в чергах.

Катерина Черногоренко також зазначила, що, попри завершення строків на оновлення даних, застосунок “Резерв+” продовжує має попит серед громадян, які щодня авторизуються та оновлюють свої дані.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.