У РФ транслювали промову глави МІ6, де він закликав шпигувати на користь Великої Британії

Джерело: АР

Глава МІ6 Річар Мур висловив подяку російському державному телеканалу за трансляцію його промови, в якій він закликав незадоволених владою росіян співпрацювати із британською розвідкою.

Як пояснили у виданні, у липні голова секретної розвідувальної служби Річард Мур виступив із промовою, в якій звертався до росіян, які стали жертвами “продажності, внутрішніх чвар та бездушної некомпетентності їхніх лідерів”, та закликав їх шпигувати на користь Великої Британії.

Пізніше, у вересні, другий за популярністю канал в Росії, “1-й канал”, показав годинну програму про Мура, включивши до неї перекладений ролик його заклику.

У понеділок, 11 грудня, Мур написав на свої сторінці в Х (раніше Twitter), що британська зовнішня розвідка шукала способи, як донести це повідомлення до цільової аудиторії в Росії.

“Чесно кажучи, ми замислювалися над тим, як краще поширювати моє повідомлення серед цільової аудиторії в Росії. Ми не очікували на допомогу від російських держЗМІ. Спасибі, люди! Рідко буває, що я можу ретвітнути!” – йдеться в дописі.

 

“Ми розглядатимемо їхні пропозиції допомоги з обережністю та професіоналізмом, якими славиться моя служба. Їхні секрети завжди будуть у безпеці з нами, і ми разом працюватимемо, щоб припинити кровопролиття”, – запевнив він тоді під час промови.

Ведучою програми стала Марія Бутіна, колишня російська шпигунка, засуджена як іноземний агент і депортована з Америки в 2019 році. Зараз вона є депутаткою від партії Путіна “Єдина Росія” та телеведучою.

Зокрема під час ефіру вона звинуватила Мура у використанні “дешевих методів вербування” та поставила під сумнів, чи він серйозно просить росіян “повестися на цю безсоромну провокацію”.

Своєю чергою, Марк Галеотті, експерт російських служб безпеки в Університетському коледжі Лондона назвав переклад і трансляцію коментарів Мура “досить серйозною помилкою”.

“Глядачі Бутіної, ймовірно, є тими людьми, якими зацікавилася б британська розвідка. Робота розвідки полягає в тому, щоб кидати крихти у воду і сподіватися, що хтось їх вхопить”, – прокоментував Галеотті, додавши, що він не виключає, що ця інформація принесе зиск.

Водночас вказано, що Бутіна повідомила на своїй сторінці в Telegram, що “шокована” тим, що керівник MI6 зацікавився її програмою, назвавши позицію керівника розвідки “відчайдушною” та “слабкою”.

Окрім того, вона поставила під сумнів компетентність МІ-6 самостійно перекласти свій контент з англійської на російську та передати його тим, кого вони вважають своєю аудиторією.

Відповідаючи на запитання, чи допомагала вона зовнішній розвідці Великої Британії поширити своє повідомлення росіянам, Бутіна сказала, що MI6 у програмі показана “неприємною та потворною” і зауважила, що після такої реклами ніхто точно не захоче стати британським шпигуном.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.