У російському полоні перебувають 32 представники українських медіа – Мінкульт
Джерело: Мінкульт
Тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв повідомив, що станом на сьогодні в російському полоні перебувають 32 представники українських медіа.
Про це Ростислав Карандєєв розповів під час поїздки у Запорізьку область.
У межах поїздки т. в. о. міністра культури зустрівся з представниками місцевих медіа. Темою зустрічі стала підтримки регіональних медіа та повернення полонених медійників.
Під час зустрічі також порушили питання полонених журналістів. Відтак, Ростислав Карандєєв заявив, що, за даними міністерства, у полоні зараз перебувають 32 представники медіа. Він підкреслив, що наразі ведуться переговори щодо їхнього якнайшвидшого повернення.
“Відродження України починається з регіонів. Тому ми маємо вже зараз розпочати ці процеси, зокрема, залучаючи тих, хто транслюватиме це відродження, трактуватиме зміну і докладатиметься до формування критичного мислення у суспільства”, – зауважив в. о. міністра культури й інформаційної політики.
За його словами, Міністерство культури вже готує бюджетну декларацію на наступний рік, де буде акцент на фінансовій підтримці регіональних медіа, зокрема друкованих.
Т. в. о. міністра також прокоментував питання діяльності каналів телеграму та тіктоку. За його словами, наразі нараховано близько 350 ворожих телеграм-каналів, при цьому вже кілька десятків заблоковано.
- У російському полоні перебувають понад 25 українських журналістів. Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова, народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Юрчишин закликав максимально залучати міжнародну спільноту до звільнення журналістів та підготовити компонент про відповідальність за злочини проти свободи слова у Міжнародному кримінальному суді.
- З початку повномасштабної війни за рік та сім місяців РФ скоїла 536 злочинів проти журналістів та медіа в Україні.
У Києві на вулиці Драгоманова очевидці зафіксували жахливий випадок жорстокого поводження з твариною. У соцмережах…
На території РФ Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (“Роскомнадзор) заблокувала месенджер Viber.
Незалежно від результатів президентських виборів у США, війна в Україні, ймовірно, завершиться у 2025 році. І Україна, і Росія вичерпують свої людські ресурси та зіштовхуються з труднощами у мобілізації нових солдатів для фронту. Ця реальність передбачає, що 2025 рік стане часом для переговорів. Перемога Дональда Трампа може прискорити початок цих мирних переговорів. Під час кампанії Трамп обіцяв завершити війну в Україні ще до своєї інавгурації. Хоча це, ймовірно, перебільшення, очевидно, що він прагне розпочати переговори якомога швидше. Це погані новини для України. Російські війська просуваються на сході, відновлюючи частину територій, які Україна повернула влітку. Хоча Україна має зброю, її ресурси обмежені, а війська розпорошені. Розвідувальні служби вважають, що Україна невдовзі може зіткнутися з гострим браком солдатів.
Цього вікенду на Україну чекає по-справжньому зимова атмосфера. Щоправда, ненадовго — за даними Sinoptik.ua, погода на вихідні швидко зміниться з морозної на вологу. В суботу опадів не очікується, але вже до кінця тижня небо по всій країні знову затягне хмарами.
Сьогодні Росія завдала одного з наймасштабніших ударів по енергетичній інфраструктурі України за час війни, випустивши 93 ракети та 200 дронів. Хоча більшість загроз знищили сили ППО, критична інфраструктура зазнала значних ушкоджень. Президент Володимир Зеленський наголосив, що Кремль не прагне миру, а лише загострює ситуацію напередодні зимових холодів.