У Росії анонсували повернення ери дирижаблів
Джерело: The Moscow Times
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Про це заявив президент асоціації “Союз авиационного двигателестроения” Віктор Чуйко. За його словами, сучасні дирижаблі наповнюватимуть гелієм — на відміну від вибухонебезпечного водню, який використовували на початку XX століття. Максимальна вантажопідйомність нових моделей може сягати 200 тонн, хоча швидкість польоту становитиме лише до 100 км/год.
Чуйко нагадав, що уряд РФ ще наприкінці 2023 року ухвалив зміни до плану реалізації Основ державної політики в Арктиці до 2035 року. Згідно з рішенням, Ростех, Мінтранс РФ та Росавіація мають підготувати пропозиції щодо створення дирижаблів, здатних перевозити від 30 до 200 тонн вантажів у північних регіонах.
Уперше плани розвитку галузі транспортних дирижаблів презентували ще у 2016 році в межах проєкту “Единая Евразия”. Він передбачав створення нового типу аеростатів (АТЛАНТів) вантажопідйомністю до 16 тонн і дальністю польоту до 5 тисяч кілометрів. Один такий дирижабль мав замінити до п’яти вертольотів Мі-8 і коштувати до $30 млн. Загальну вартість проєкту оцінювали у близько 3,2 млрд рублів, ще 8–10 млрд планували витратити на будівництво заводу.
У 2023 році стало відомо, що компанія “Первый дирижабль” створила систему захисту від дронів “Бар’єр”, що складається з мережі аеростатів. Принаймні про це повідомила гендиректор компанії Поліна Албек. Вона зазначила, що система пройшла випробування та на неї вже розмістили замовлення. Висота ефективної роботи аеростатів – до 300 метрів, пояснювала Албек.
- Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повідомив про труднощі з обслуговуванням літака через санкції, введені після початку війни в Україні. Він заявив, що “дружні” країни відмовляються заправляти літак, закріплений за ним.
- США та ЄС відрізали Росію від постачання запчастин та технічного обслуговування літаків після її вторгнення в Україну. Зокрема від співпраці з “Ростехом” відмовився французький виробник двигунів SaM146 для Superjet.
- Літаки російських авіакомпаній, що залишилися без технічного обслуговування через західні санкції продовжують ламатися під час польоту.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.