У Росії анонсували повернення ери дирижаблів

Джерело: The Moscow Times

На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.

Про це заявив президент асоціації “Союз авиационного двигателестроения” Віктор Чуйко. За його словами, сучасні дирижаблі наповнюватимуть гелієм — на відміну від вибухонебезпечного водню, який використовували на початку XX століття. Максимальна вантажопідйомність нових моделей може сягати 200 тонн, хоча швидкість польоту становитиме лише до 100 км/год.

Чуйко нагадав, що уряд РФ ще наприкінці 2023 року ухвалив зміни до плану реалізації Основ державної політики в Арктиці до 2035 року. Згідно з рішенням, Ростех, Мінтранс РФ та Росавіація мають підготувати пропозиції щодо створення дирижаблів, здатних перевозити від 30 до 200 тонн вантажів у північних регіонах.

Уперше плани розвитку галузі транспортних дирижаблів презентували ще у 2016 році в межах проєкту “Единая Евразия”. Він передбачав створення нового типу аеростатів (АТЛАНТів) вантажопідйомністю до 16 тонн і дальністю польоту до 5 тисяч кілометрів. Один такий дирижабль мав замінити до п’яти вертольотів Мі-8 і коштувати до $30 млн. Загальну вартість проєкту оцінювали у близько 3,2 млрд рублів, ще 8–10 млрд планували витратити на будівництво заводу.

У 2023 році стало відомо, що компанія “Первый дирижабль” створила систему захисту від дронів “Бар’єр”, що складається з мережі аеростатів. Принаймні про це повідомила гендиректор компанії Поліна Албек. Вона зазначила, що система пройшла випробування та на неї вже розмістили замовлення.  Висота ефективної роботи аеростатів – до 300 метрів, пояснювала Албек.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.