У Росії оборонця «Азовсталі» Сергія Михайленка засудили до довічного увʼязнення в Сибіру
Джерело: МІПЛ
У Росії оборонця “Азовсталі” Сергія Михайленка засудили до довічного ув’язнення в колонії суворого режиму у Сибіру.
У 2019 році він вступив до бригади “Азов”.
“Одного зимового вечора він написав мені, що їде з Харкова, де навчався, у Маріуполь. Навчальний рік був у розпалі, тому я не розуміла, чому він це робить, – розповідала його дружина Тамара.
“Я перевівся на заочне, хочу в “Азов”, – відповів тоді він.
Під час повномасштабного вторгнення він перебував на навчанні у Львівській області, однак вже 25 лютого 2022 року повернувся до рідного міста.
Востаннє Тамара розмовляла з Сергієм 16 травня 2022 року. Тоді він розповів їй про наказ покинути “Азовсталь”. 20 травня 2022 року він разом із побратимами вийшов з “Азовсталі” й потрапив у російський полон.
Після обміну військовополоненими звільнений побратим Сергія розповів, що його дуже часто водять на допити й намагаються звинуватити у злочинах проти мирного населення.
Правозахисники наголошують, що судові справи, які веде Росія веде проти українських військових, є порушенням права на справедливий суд, про що йдеться у статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
- Військовий Олександр із позивним “Схід” стверджує, що він – єдиний, хто не вийшов у полон та залишився сам на “Азовсталі” після виходу українських захисників. Пізніше він тиждень ховався від росіян, пройшов майже 200 км окупованою ворогом територією та повернувся на підконтрольну Україні територію.
- 6 травня в бою за Україну загинув оборонець “Азовсталі” Назарій Гринцевич на псевдо “Грєнка”.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш обурився через червоно-чорні прапори УПА на поставлених Польщею бронетранспортерах.
Упродовж минулої доби, 20 грудня, окупанти завдали понад 300 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок цього постраждали 7 людей.
На Харківщині українські оборонці вперше провели наземну атаку, використовуючи безпілотні наземні транспортні засоби (UGV) та безпілотники (FPV) замість піхоти.
Поглянувши на NGC 2264, легко зрозуміти, чому це скупчення зір називають “Різдвяним Деревом”. Воно стало нещодавнім об’єктом уваги астрофотографа Майкла Клоу, який зняв його в листопаді в Арізоні. Його оптичні дані були об’єднані з рентгенівськими даними, отриманими за допомогою Обсерваторії рентгенівських променів Чандра NASA, щоб створити цю дивовижну “різдвяну” композицію. На зображенні видно не лише зірки, але й газові хмари між ними.
Магдебурзі на різдвяному ярмарку водій автомобіля в’їхав у натовп людей, унаслідок чого загинуло щонайменше двоє осіб, зокрема дорослий і дитина, а також отримали поранення від 60 до 80 людей. За попередньою інформацією, напад здійснив підозрюваний 1974 року народження, лікар із Саудівської Аравії, який з 2006 року проживає в Німеччині. Його затримано поліцією, наразі триває розслідування.