У Росії оборонця «Азовсталі» Сергія Михайленка засудили до довічного увʼязнення в Сибіру
Джерело: МІПЛ
У Росії оборонця “Азовсталі” Сергія Михайленка засудили до довічного ув’язнення в колонії суворого режиму у Сибіру.
У 2019 році він вступив до бригади “Азов”.
“Одного зимового вечора він написав мені, що їде з Харкова, де навчався, у Маріуполь. Навчальний рік був у розпалі, тому я не розуміла, чому він це робить, – розповідала його дружина Тамара.
“Я перевівся на заочне, хочу в “Азов”, – відповів тоді він.
Під час повномасштабного вторгнення він перебував на навчанні у Львівській області, однак вже 25 лютого 2022 року повернувся до рідного міста.
Востаннє Тамара розмовляла з Сергієм 16 травня 2022 року. Тоді він розповів їй про наказ покинути “Азовсталь”. 20 травня 2022 року він разом із побратимами вийшов з “Азовсталі” й потрапив у російський полон.
Після обміну військовополоненими звільнений побратим Сергія розповів, що його дуже часто водять на допити й намагаються звинуватити у злочинах проти мирного населення.
Правозахисники наголошують, що судові справи, які веде Росія веде проти українських військових, є порушенням права на справедливий суд, про що йдеться у статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
- Військовий Олександр із позивним “Схід” стверджує, що він – єдиний, хто не вийшов у полон та залишився сам на “Азовсталі” після виходу українських захисників. Пізніше він тиждень ховався від росіян, пройшов майже 200 км окупованою ворогом територією та повернувся на підконтрольну Україні територію.
- 6 травня в бою за Україну загинув оборонець “Азовсталі” Назарій Гринцевич на псевдо “Грєнка”.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.