У Росії переписали підручник з історії: з‘явилися розділи про «спецоперацію» в Україні

Джерело: The Guardian

У Росії представили нові підручники з історії для старшокласників. У них переписали розділи про події останніх 50-их років і додали нові, зокрема про повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Як розповіли у виданні, Україну в підручнику називають “ультранацистською” державою, а вторгнення виправдовують “необхідністю захистити Донбас”.

Один з авторів книги, помічник російського президента Володимир Мединський, запевнив, що відтепер це буде єдиний державний підручник з історії. За його словами, це перший подібний підручник після розпаду СРСР.

Повідомляється, що після приходу до влади Володимира Путіна Кремль “взяв під повний контроль” історичний наратив у школах, особливо це посилилося після вторгнення Росії в Україну.

Представляючи новий підручник для 10-ти і 11-класників, міністр освіти Росії Сергій Кравцов під час пресконференції заявив, що матеріал покликаний “донести до школярів цілі [наступу на Україну]”.

“Завдання демілітаризації та денацифікації, школярі мають переконатися, що це дійсно так”, – прокоментував Кравцов, повторюючи наратив Путіна на початку повномасштабного вторгнення в Україну у лютому минулого року.

Підручник, який охоплює період з 1945 року до теперішнього часу, поспішали надрукувати до 1 вересня. Як розповів російський посадовець, його написали “всього за п’ять місяців”.

“Після завершення спеціальної військової операції, після нашої перемоги ми будемо доповнювати цю книгу”, – додав Кравцов.

В окремих розділах містяться розповіді про те, як російські солдати “рятували мир” у 2014 році, коли Москва анексувала Крим. Водночас автори книги засуджують західні санкції, називаючи їх гіршими, ніж похід Наполеона на Росію у 1812 році.

Окрмі того, багато уваги в оноаленому підручнику приділяється українському “неонацизму”. Як стверджують автори, “декілька поколінь в Україні, починаючи з 1990-х років, виховували у неприязні до Росії, на неонацистських ідеях”.

У книжці навіть міститься цитата: “Вулицями прибалтійських міст (а пізніше й України) почали регулярно маршувати ветерани створених Гітлером національних частин СС та їхні наступники”.

Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.

Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.