У Росії переписали підручник з історії: з‘явилися розділи про «спецоперацію» в Україні
Джерело: The Guardian
У Росії представили нові підручники з історії для старшокласників. У них переписали розділи про події останніх 50-их років і додали нові, зокрема про повномасштабне вторгнення РФ в Україну.
Як розповіли у виданні, Україну в підручнику називають “ультранацистською” державою, а вторгнення виправдовують “необхідністю захистити Донбас”.
Один з авторів книги, помічник російського президента Володимир Мединський, запевнив, що відтепер це буде єдиний державний підручник з історії. За його словами, це перший подібний підручник після розпаду СРСР.
Повідомляється, що після приходу до влади Володимира Путіна Кремль “взяв під повний контроль” історичний наратив у школах, особливо це посилилося після вторгнення Росії в Україну.
Представляючи новий підручник для 10-ти і 11-класників, міністр освіти Росії Сергій Кравцов під час пресконференції заявив, що матеріал покликаний “донести до школярів цілі [наступу на Україну]”.
“Завдання демілітаризації та денацифікації, школярі мають переконатися, що це дійсно так”, – прокоментував Кравцов, повторюючи наратив Путіна на початку повномасштабного вторгнення в Україну у лютому минулого року.
Підручник, який охоплює період з 1945 року до теперішнього часу, поспішали надрукувати до 1 вересня. Як розповів російський посадовець, його написали “всього за п’ять місяців”.
“Після завершення спеціальної військової операції, після нашої перемоги ми будемо доповнювати цю книгу”, – додав Кравцов.
В окремих розділах містяться розповіді про те, як російські солдати “рятували мир” у 2014 році, коли Москва анексувала Крим. Водночас автори книги засуджують західні санкції, називаючи їх гіршими, ніж похід Наполеона на Росію у 1812 році.
Окрмі того, багато уваги в оноаленому підручнику приділяється українському “неонацизму”. Як стверджують автори, “декілька поколінь в Україні, починаючи з 1990-х років, виховували у неприязні до Росії, на неонацистських ідеях”.
У книжці навіть міститься цитата: “Вулицями прибалтійських міст (а пізніше й України) почали регулярно маршувати ветерани створених Гітлером національних частин СС та їхні наступники”.
- Депутат Ради федерації Росії Артем Шейкін анонсував уроки, на яких учні вивчатимуть управління безпілотними літальними апаратами (БпЛА) у рамках програми “Основи безпеки життєдіяльності”.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.