У Росії ПВК «Редут» вербує найманців під виглядом «добровольців» – британська розвідка
Джерело: Міноборони Великої Британії
У Росії приватна військова компанія “Редут” вербує найманців під виглядом “добровольців”, у тому числі колишніх членів ПВК “Вагнер”. Угруповання, найімовірніше, налічує понад 7000 осіб.
За даними аналітиків, Головне розвідувальне управління (ГРУ) Генерального штабу Росії, ймовірно, контролює та фінансує діяльність групи, включаючи її вербування.
Як розповіли у відомстві, з початку повномасштабного вторгнення ПВК “Редут” брала участь у бойових діях у Донецькій, Харківській, Київській та Луганській областях. Зараз “Редут” є одним із кількох підрозділів ПВК та добровольчих корпусів, які використовуються міністерством оборони Росії для поповнення російських регулярних сил.
“Цілком можливо, що практика міністерства оборони Росії щодо набору персоналу через “добровольчі” підрозділи сприяла тому, що Росія уникла подальших непопулярних мобілізацій”, – пояснили експерти.
- Після смерті ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина між російськими Службою зовнішньої розвідки (СЗР) і розвідкою Міноборони – Головним управлінням Генштабу (ГРУ) розгорнулася боротьба за активи його імперії. При цьому прибуткові операції в Африці вважаються “найголовнішим призом”.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.