У Росії триває будівництво заводу для виготовлення іранських безпілотників – Reuters

Джерело: Reuters

Супутникові зображення показують прогрес у будівництві в Росії заводу, який масово вироблятиме іранські безпілотники-камікадзе, які РФ, як очікується, націлить на українські енергетичні об’єкти.

За даними Інституту науки та міжнародної безпеки, попри продовження будівництва заводу, ні США, ні їхні союзники не запровадили санкцій проти власника заводу АТ “Алабуга” та його асоційованих компаній.

У звіті мовиться, що супутникове зображення, зроблене в середині вересня, показало, що нове будівництво на заводі “прямо” корелювало з витоком поверхового плану будівлі, яким Washington Post поділився з інститутом на початку цього року.

Згідно з іншими документами, що просочилися, будівлю використовуватимуть для масового виробництва іранських БпЛА типу “Shahed-136”, що включатиме вдосконалення іранських процесів виготовлення “і, зрештою, розширення можливостей безпілотника”.

На супутниковому знімку також видно будівництво інших споруд і нових периметрів безпеки з блокпостами.

“Оскільки швидко наближається зима можна очікувати, що Росія прискорить свої атаки на життєво важливу енергетичну інфраструктуру України з безпілотниками, створюючи жорстокі умови життя для цивільного населення”, — йдеться у звіті.

Ключовим простроченим кроком для Вашингтона є санкції проти “Алабуги” та пов’язаних з нею компаній, йдеться у звіті.

Завод розташований у 800 км на схід від Москви в Республіці Татарстан. ВАТ “Алабуга” на 66% належить федеральному уряду і 34% – республіці.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.