У Росії впав обсяг імпорту взуття та злетів попит на валянки

Джерело: росЗМІ

З початку 2024 року населення Росії витратило на купівлю валянок 2,41 млрд рублів. Зазначається, що це найбільша сума за минулі три роки.

Показник зріс майже на третину (на 27,6%) щодо рівня такого ж періоду (січень-листопад) за 2023 рік (торік він становив 1,89 млрд рублів). Порівняно з 2022 роком приріст становив 30,6%, порівняно з 2021-м – 56,6%, – мовиться у публікації.

За спостереженням оператора “Чесний знак”, попит на валянки в Росії також суттєво зріс – на 20% порівняно з періодом з січня по листопад 2023 року. Водночас продаж валянок на онлайн-майданчиках у річному вираженні збільшився майже у 2,5 раза, а роздрібний продаж, навпаки, знизився на 10,2%, повідомила глава управління товарів народного споживання Центру розвитку перспективних технологій РФ Варвара Михайлова.

Своєю чергою, The Moscow Times зазначає, що зростання попиту на валянки в Росії відбувається на тлі скорочення обсягу імпорту взуття та текстильної продукції. Згідно з Федеральною митною службою РФ, у річному порівнянні за період з січня по серпень 2024 року він зменшився на 9%, склавши 12,1 млрд доларів (у перерахунку – 11,5 млрд євро).

Основною причиною падіння імпорту стали запроваджені за війну проти України західні санкції, які серйозно ускладнили для російських компаній операції з банками з  “дружніх країн”, – пояснив голова ради з електронної комерції Торгово-промислової палати РФ Олексій Федоров.

  • Велика Британія має намір звернутися до кількох європейських країн із закликом до дій, спрямованих проти так званого тіньового флоту нафтових танкерів, які Росія використовує для обходу міжнародних санкцій.
  • Згідно з дослідженнями, російський тіньовий флот нафтових танкерів розширюється, перевозячи до 70% морської нафти країни, попри санкції Заходу.
  • 11 грудня посли країн Європейського Союзу затвердили п’ятнадцятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.

З початку 2024 року населення Росії витратило на купівлю валянок 2,41 млрд рублів. Зазначається, що це найбільша сума за минулі три роки.

Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

Президент Аргентини Хав’єр Мілеї став громадянином Італії. Під час візиту до Рима статус йому офіційно надала прем’єр-міністерка Італії Джорджі Мелоні.

Основними статтями витрат за програмою “Зимова єПідтримка” стали комунальні послуги, мобільний зв’язок і донати на ЗСУ. Зокрема, на комунальні послуги громадяни спрямували 63% коштів, 17% витратили на мобільний зв’язок. Тоді як близько 4% українці перерахували на потреби військових через благодійні фонди та волонтерські організації.

Вифлеємський вогонь доставили до Києва 15 грудня. Церемонія передачі вогню відбулась в укритті через повітряну тривогу.