У Росії все готове до масової мобілізації, однак оголосити її не можуть – ГУР МОУ

Джерело: Головне управління розвідки Міноборони України

Представник ГУР МОУ Вадим Скібіцький в інтерв’ю “Українській правді” прокоментував мобілізаційну кампанію всередині держави-агресора.

За його словами, у Росії вже все готове до оголошення мобілізації. Водночас на даний час влада РФ не може цього зробити з двох причин – виборів президента у березні 2024 року та через те, що це негативно вплине на економіку.

“Держава-агресор Росія готова до процесу великої хвилі мобілізації: уточнено всі списки, все переведено в електронний облік, значно посилено вимоги законодавства, норми кримінального кодексу РФ у частині покарання за ухилення від військової служби та дезертирство”, – зауважив Скібіцький.

Водночас він наголосив, що загалом процес мобілізації у РФ не припинявся і триває вже понад рік.

“Кожного дня Росія приховано здійснює мобілізацію для заміщення втрат, які несуть збройні сили РФ на нашій території, а по-друге ― для формування нових частин і з’єднань”, – зауважив представник розвідки.

Український режисер та військовий Олег Сенцов повідомив, що його новий фільм “Реал” вперше покажуть в рамках програми “Спеціальні покази” на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у Чехії.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.