У Румунії вкотре виявили уламки дрона поблизу кордону з Україною

Джерело: пресслужба Міністерства нацоборони Румунії

Румунія продовжує пошук можливих фрагментів безпілотників, які впали наприкінці липня на румунський берег Дунаю внаслідок атак російських військ на цивільні об’єкти та портову інфраструктуру в Україні.

Фахівці з Міноборони та інших установ із системи національної оборони країни провели пошук 20 серпня у районі поблизу села Периправа в повіті Тулча, позначеного як можливий район падіння елементів безпілотника.

Слідча група вилучила докази з місця події для проведення експертизи, згідно з юридичними процедурами. Місце розташоване в болотистій місцевості, за межами населених пунктів, без жодних елементів інфраструктури, — зауважили у повідомленні.

У відомстві додали, що у “режимі реального часу” продовжують інформувати про ситуацію союзників, залишаючись з ними на постійному зв’язку.

Окрім цього, Міноборони Румунії вкотре засудило атаки Росії проти українських цивільних об’єктів та інфраструктури, “які є невиправданими і такими, що серйозно суперечать нормам міжнародного права”.

Нагадаємо, у Румунії на узбережжя Чорного моря викинуло міну, яку у вівторок, 13 серпня, військово-морські сили країни знешкодили.

Також раніше Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом  на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.

Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни. 

11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.

Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.