У Румунії вкотре виявили уламки дрона поблизу кордону з Україною
Джерело: пресслужба Міністерства нацоборони Румунії
Румунія продовжує пошук можливих фрагментів безпілотників, які впали наприкінці липня на румунський берег Дунаю внаслідок атак російських військ на цивільні об’єкти та портову інфраструктуру в Україні.
Фахівці з Міноборони та інших установ із системи національної оборони країни провели пошук 20 серпня у районі поблизу села Периправа в повіті Тулча, позначеного як можливий район падіння елементів безпілотника.
Слідча група вилучила докази з місця події для проведення експертизи, згідно з юридичними процедурами. Місце розташоване в болотистій місцевості, за межами населених пунктів, без жодних елементів інфраструктури, — зауважили у повідомленні.
У відомстві додали, що у “режимі реального часу” продовжують інформувати про ситуацію союзників, залишаючись з ними на постійному зв’язку.
Окрім цього, Міноборони Румунії вкотре засудило атаки Росії проти українських цивільних об’єктів та інфраструктури, “які є невиправданими і такими, що серйозно суперечать нормам міжнародного права”.
Нагадаємо, у Румунії на узбережжя Чорного моря викинуло міну, яку у вівторок, 13 серпня, військово-морські сили країни знешкодили.
Також раніше Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.
- У Румунії заявили, що увечері 28 березня виявили фрагменти, схожі на безпілотник, на фермі поблизу річки Дунай і кордону з Україною.
- 24 березня російська ракета о 5:23 (за київським часом) порушила повітряний простір Польщі в районі населеного пункту Осердув Люблінського воєводства і пробула в ньому 39 секунд.
- У Румунії розпочали розслідування за фактом прольоту трьох невідомих БпЛА над військовою авіабазою у ніч на 16 квітня.
У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.
У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.
Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.