У середньому 78% українців вважають, що президент відповідальний за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях — опитування

Джерело: Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва

Згідно з результатами опитування, у середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Здебільшого люди старшого віку – більш вимогливі до глави держави, ніж молодь.

Фото: Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва

Лише 18% опитуваних зазначили, що не погоджуються з вищезгаданою тезою. Якщо 70% респондентів віком 18-29 погоджуються, що глава держави несе відповідальність за корупцію, то серед людей віком 60+ частка критично налаштованих зростає до 81%.

Фото: Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва

Також близько 47% опитаних вважають корупцію найбільшою перешкодою для розвитку підприємництва у країні. Ще 37% назвали найбільшою перешкодою руйнування внаслідок війни, 36% – неадекватну систему податкового адміністрування і контролю, 36% – слабку підтримку з боку держави.

Частіше корупцію згадували на сході (55%) та рідше на заході (43%) країни. Так само із заходу (30%) на схід (43%) помітно зростає критичне ставлення до податкового контролю.

Фото: Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва

Про відтік фахівців та підприємців за кордон частіше згадували опитувані зі східних (40%) та південних областей (33%), але менше у західних (22%) та центральних регіонах (27%).

Фото: Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва

Очікується, що 25 червня США оголосить про надсилання Україні додаткової партії критично важливих боєприпасів на суму у 150 мільйонів доларів, повідомили американські посадові особи.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 24 червня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень. Найгарячіша ситуація протягом дня залишалася на Покровському напрямку.

Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький заявив, що Україна мусить невідкладно розпочати будівництво об’єктів розподіленої генерації, позаяк розосередження невеликих електростанцій зробить українську енергосистему стійкішою до російських атак.

24 червня Франція, Німеччина та Польща оголосили про спільні плани щодо закупівлі високоточної зброї великої дальності, з метою заповнити прогалину в європейських арсеналах.

Верховний представник ЄС Жозеп Боррель повідомив 24 червня, що європейська сторона є “дуже близькою” до завершення роботи над текстом безпекової угоди з Україною, тож цей документ може бути підписаний цього місяця, ймовірно, під час Європейської ради, що відбудеться у Брюсселі 27-28 червня.