У середньому 78% українців вважають, що президент відповідальний за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях — опитування
Джерело: Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва
Згідно з результатами опитування, у середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Здебільшого люди старшого віку – більш вимогливі до глави держави, ніж молодь.
Лише 18% опитуваних зазначили, що не погоджуються з вищезгаданою тезою. Якщо 70% респондентів віком 18-29 погоджуються, що глава держави несе відповідальність за корупцію, то серед людей віком 60+ частка критично налаштованих зростає до 81%.
Також близько 47% опитаних вважають корупцію найбільшою перешкодою для розвитку підприємництва у країні. Ще 37% назвали найбільшою перешкодою руйнування внаслідок війни, 36% – неадекватну систему податкового адміністрування і контролю, 36% – слабку підтримку з боку держави.
Частіше корупцію згадували на сході (55%) та рідше на заході (43%) країни. Так само із заходу (30%) на схід (43%) помітно зростає критичне ставлення до податкового контролю.
Про відтік фахівців та підприємців за кордон частіше згадували опитувані зі східних (40%) та південних областей (33%), але менше у західних (22%) та центральних регіонах (27%).
- Результати дослідження Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного до Дня Незалежності України, свідчать, що більшість опитаних українців вважають ознаками патріотизму “донатити і волонтерити” (46%) та розмовляти українською мовою (45%).
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.
Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.
На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.
Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.