У Середземному морі росіяни утримують два носії крилатих ракет «Калібр» – ВМС ЗСУ
Джерело: ВМС ЗСУ
Станом на ранок 12 серпня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні два носії крилатих ракет “Калібр”.
Зокрема, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають 4 ворожих кораблів, ракетоносії – відсутні.
Тим часом, у Середземному морі – 8 ворожих кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр” загальним залпом до 24 ракет.
Натомість в Азовському морі на бойовому чергуванні – один ворожий корабель, ракетоносії – відсутні.
За добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 27 суден, з них 6 рухалось з протоки Босфор;
- до Чорного моря – 18 суден, з них 3 продовжили рух з протоки Босфор.
У ВМС ЗСУ наголосили, що РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS), на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.
Зазначимо, що в Україні триває 535-та доба повномасштабного російського вторгнення. Протягом цього часу українські захисники ліквідували понад 253 тисячі російських загарбників.
Зокрема, Авіація сил оборони протягом минулої доби завдала 1 удар по району зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника. Також нашими захисниками було знищено 4 розвідувальних БпЛА оперативно-тактичного рівня.
Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 1 зенітно-ракетний комплекс “Стріла” противника.
- Уночі 12 серпня російські окупаційні війська атакували Україну 5 ударними БпЛА. Три із них було збито.
- Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого одна особа загинула, ще одна зазнала поранень.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.
4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.
4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.
Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.