У Середземному морі росіяни утримують один носій «Калібрів» – ВМС ЗСУ

Джерело: ВМС ЗСУ
Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.
Відтак, у Середземному морі на бойовому чергуванні перебуває один ворожий корабель, який є носієм крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 16 ракет.
Водночас у Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.
Натомість в Азовському морі російські кораблі відсутні.
За добу, в інтересах РФ, прохід Керченською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 7 суден, з них 1 рухалось з протоки Босфор;
- до Чорного моря – 5 суден, з них 3 продовжили рух у напрямку протоки Босфор.
У ВМС ЗСУ зазначили, що РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).
- Уночі 5 березня спецпідрозділ ГУР “Group 13”, спільно з ВМС ЗСУ та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України знищили черговий російський корабель.
- 14 лютого ЗСУ спільно з підрозділами ГУР знищили у Чорному морі великий десантний корабель РФ “Цезар Куніков”.
У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.